Демонтаж пам’ятника Щорсу у фото та відео: як Київ позбавлявся чергового радянського ідола

Автор: Галина Ворона
16:23 09.12.2023

Київ продовжує звільнятись від об’єктів, пов’язаних із росією та срср. Сьогодні, 9 грудня, на перетині вулиці Симона Петлюри та бульвару Тараса Шевченка демонтували пам’ятник Миколі Щорсу.

Демонтаж пам’ятника Щорсу у фото та відео: як Київ позбавлявся чергового радянського ідола
оренда квартири Київ

Про це розповів директор Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов.

За його словами, над демонтажем важкої, близько 7-тонної конструкції, бригада фахівців КП “Київблагоустрій” працювала протягом 6 годин.

Це технічно складні роботи, для яких було залучено різну важку техніку та довелось частково перекрити рух транспорту на обох напрямках бульвару Тараса Шевченка.

Демонтаж відбувався зранку у вихідний день, щоб не паралізувати рух центральними вулицями міста.

Монумент буде зберігатись у Державному музеї авіації України ім. О. К. Антонова.

Дерусифікація та декомунізація триває. Ми вже демонтували понад 60 пам’яток, пов’язаних з історією і культурою росії та срср. Зараз працюємо над об’єктами, з яких Уряд зняв охоронний статус. У листопаді прибрали пам’ятник Олександру Пушкіну, сьогодні відбувся демонтаж складної конструкції пам’ятника Миколі Щорсу. У співпраці столичної влади, Міністерства культури та громадськості дуже скоро ми досягнемо спільної та такої бажаної мети”, – наголосив директор Департаменту Михайло Буділов.

Читайте також: У Києві відреставрували найстаріший пам’ятник 

Нагадаємо, 10 листопада уряд прийняв рішення, яке дозволяє демонтувати пам’ятники Пушкіну, Щорсу та іншим російським і радянським діячам, 15 листопада у Києві демонтували пам’ятник Пушкіну.

Великий Київ у Google News

підписатися