“Ми не в СРСР і не під Кремлем”: Кравчук – Гризлову під час засідання ТКГ, яке було перерване

08:44 01.10.2020

Відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) в режимі відеоконференції за участю делегацій України, Російської Федерації та за модераторства ОБСЄ.

“Ми не в СРСР і не під Кремлем”: Кравчук – Гризлову під час засідання ТКГ, яке було перерване

Як повідомляється на сайті президента, близько чотирьох годин тривало обговорення процедурних питань, що, однак, не дозволило одразу перейти до розгляду питань порядку денного засідання. 

Глава делегації України в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук, зокрема, наголосив, що українська делегація готова до конструктивної роботи над вирішенням питань, що входять до порядку денного діяльності ТКГ.

Кравчук закликав не створювати «каменів спотикання», а «рухатися вперед, зосередившись на посиленні режиму припинення вогню, звільненні утримуваних сторонами осіб, розв’язанні проблем, у вирішенні яких зацікавлені прості люди».

Водночас, як повідомляє “Інтерфакс-Україна“, представниця ОБСЄ Хайді Грау перервала засідання ТКГ через порушення російською стороною режиму конфіденційності. Російська сторона вела несанкціонований аудіо- та відеозапис роботи ТКГ. 

“Глава російської делегації, зокрема, заявив про свій намір в односторонньому порядку публікувати аудіо-та відеозаписи переговорів”, – йдеться в повідомленні.

Представник ОБСЄ запропонувала взяти паузу в роботі ТКГ і під час позачергового засідання домовитися про кодекс проведення та інформаційну політику, які будуть єдиними для всіх учасників ТКГ.

В свою чергу, Кравчук закликав представника РФ Бориса Гризлова не блокувати переговорний процес в контактній групі і не висувати Україні ультиматуми. 

Не висувайте нам ультиматумів. Ми не в СРСР і не під Кремлем. Україна – незалежна держава, яка не дозволить диктувати їй будь-які умови!”, – зазначив Кравчук.

Нагадаємо, Вітольд Фокін виведений зі складу переговорної групи щодо Донбасу.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...