Таку реакцію у Данілова, Яроша та Магери викликала принципова відмова нардепа від “слуг” Бужанського спілкуватися державною мовою та скандал, який він вчинив в етері українського телеканалу.
Зокрема, секретар РНБО Олексій Данілов різко відреагував на подібну поведінку “слуги” та вважає, що Бужанському та таким, як він, немає місця в етерах українських ЗМІ та політиці.
Командувач Української добровольчої армії Дмитро Ярош закликав забрати у “слуги” мандат та звернувся до СБУ щодо його перевірки Бужанського на держзраду.
Крім того, експерт з конституційного права Андрій Магера наголосив, що нардеп від “слуг” Бужанський сам порушує Конституцію України, якою намагався “прикритися”, а також присягу народного депутата України.
“Він порушив статтю 10-ту Конституції України, зокрема частину першу й другу, він порушив Закон “Про забезпечення функціонування української мови, як державної”, адже він, як посадова особа під час прямого етеру, а це є суспільна сфера, застосовував іншу мову, а не державну. Як на мене, тут є дуже серйозна невідповідність статусу народного депутата України тій присязі, яку він складав у Верховній Раді на першій сесії”, – наголосив експерт з конституційного права в етері ТК “Київ 24”.
Також Магера додав, що своєю поведінкою нардеп Бужанський проявив зневагу до 68% українців, у кого рідною мовою є українська.
“Це не просто зневага до 68-ми відсотків українських громадян, у яких за переписом населення 2001 року, рідна мова є українською. Це також зневага до громадян, у яких рідна мова є румунська, угорська, болгарська, гагаузька. Тому що ці люди не зобов’язані знати російську мову, вони зобов’язані знати лише державну мову. І діти зараз вивчають лише державну мову у школах”, – додав правник.
Читайте також: Мовний омбудсмен вимагає від столичної влади нарешті затвердити програму мовної політики
Нагадаємо, у 2020 році нардеп від “слуг” Максим Бужанський вносив у парламент скандальний законопроєкт про зміни до мовних законів, що стосуються навчання українською мовою. Однак, його законопроєкт так і не потрапив на голосування.
Загалом Бужанський достатньо часто дозволяв собі антиукраїнські висловлювання. Наприклад, він називає державним переворотом надзвичайно важливий етап державотворення України – Революцію Гідності.