Цифра вже шкалить. У Києві різко здорожчало житло: деталі

Автор: Тетяна Сененко
17:45 09.06

В Україні прискорюється зростання цін, проте попит на нерухомість попри це і пандемії стабільний. На початку року вартість квартир в загальному зросла до 11,6%. А Київ і зовсім займає 11 позицію в світі за темпами зростання цін на житло. Уже в травні вартість квадратного метра в столиці склала 1308 доларів, що на 7,3% більше, ніж в минулому році.

Цифра вже шкалить. У Києві різко здорожчало житло: деталі

Про це написав Президент Асоціації підприємств-будівельників “Інтергал-Буд” Володимир Зубик у своєму блозі для видання “Кореспондент”.

“Як бачимо, незважаючи на пандемію, ціни на житло продовжують рости. За даними Держстату, в I кварталі поточного року вартість квартир в загальному збільшилася на 11,6% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. Причому житло на первинному ринку в цей період подорожчало на 9,8% “, – говорить Володимир Зубик.

Також він повідомив, що згідно з даними авторитетного міжнародного рейтингу Global House Price Index, який складає британська The Knight Frank, за підсумками IV кварталу минулого року Україна посіла 20 місце за темпами подорожчання житлової нерухомості в світі з показником 6,7%. У III кварталі – це шосте місці з 10,3%.

Читайте так: Нові правила отримання житлових субсидій

“По Києву, він, нагадаю, після II кварталу минулого року взагалі піднявся до 11 місця в світі за темпами зростання цін на житло з показником 11,2% в рейтингу міст Global Residential Cities Index від тієї ж The Knight Frank. Надалі зростання сповільнилося , але і не думає зупинятися. Зараз, за ​​даними порталу Domik.ua, в травні 2021 середня вартість квадратного метра в Києві становить $ 1308, що на 7,3% більше, ніж в минулому році “, – додав девелопер.

І зазначив, що вартість житла, яке будує “Інтергал-Буд” також повільно зростає.

Читайте також: Колишній керівник «Житлоінвестбуд-УКБ» погорів на будівельних схемах: понад 1600 кв.м житла пішло родичам

“Ми постійно піднімаємо для себе планку стандартів. Покупці довіряють нам, адже компанія всупереч усьому, виконує свої зобов’язання, будує якісно і вчасно, тому зростає і попит”, – резюмував він.

До слова, раніше ми писали, що дві ділянки в Деснянському районі загальною площею майже 400 га можуть виділити для будівництва житла для потерпілих інвесторів групи інвестиційно-будівельних компаній «Еліта-Центр».

Великий Київ у Google News

підписатися