Цифра дня. Скільки жителів столиці захотіли змінити своє по батькові

Автор: Марія Супрун
19:00 03.02

Загалом 73 жителі столиці подали до відділів державної реєстрації актів цивільного стану заяви про зміну по батькові. У Київській області 6 осіб побажали змінити своє по батькові.

Цифра дня. Скільки жителів столиці захотіли змінити своє по батькові

Про це повідомило Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції  Укрінформу. Чимало громадян чекали початку 2021 року, оскільки раніше можливості змінити по батькові не було.

«До ухвалення Цивільного кодексу 2004 року у громадян була така можливість, але потім законодавство змінилося, і на власний розсуд стало можливо змінити тільки прізвище та власне ім’я. По батькові ж мало відповідати імені батька. Але є багато таких історій, коли людина не хоче себе пов’язувати зі своїм біологічним батьком і хоче позбутися від по батькові, прописаного у свідоцтві про народження. Тобто, це буде така сама процедура, реєстрація, яка називається «зміна імені», оскільки за нашим законодавством ім’я містить у собі прізвище, власне ім’я та по батькові», – пояснив Міненко.

Нагадаємо, згідно з новаціями, фізична особа, яка досягла 16 років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище, власне ім’я, та (або) по батькові. Фізична особа, яка досягла 14 років, має таке право тільки за згодою батьків.

Для того, щоб змінити по батькові, до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) необхідно подати:

  • заяву (зразок може бути надано безпосередньо у відділі ДРАЦС);
  • свідоцтво про народження заявника;
  • свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі);
  • свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано);
  • свідоцтво про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
  • свідоцтво про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено; фотокартку;
  • квитанцію про сплату державного мита.

Під час подачі документів при собі необхідно мати паспорт.

Заява про зміну імені розглядається відділом державної реєстрації актів цивільного стану у тримісячний строк з дня її подання. За наявності поважної причини цей строк може бути продовжено, але не більш як на три місяці.

Подати заяву можна безпосередньо у відділах ДРАЦС, через вебпортал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» або через Портал державних послуг.

Читайте також: Був Люцифер – став Джек. Українці стали рідше змінювати імена

Нагадаємо, в Україні запрацювала комплексна послуга для підлітків ID-14, яка передбачає одночасне оформлення першого паспорта та номера платника податків.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...