Цього дня народився Олег Антонов: цікаві факти про відомого авіаконструктора

Автор: Марія Супрун
13:33 07.02.2022

116 років тому, 7 лютого (25 січня за ст. стилем) 1906 року, народився видатний авіаконструктор Олег Антонов.

Цього дня народився Олег Антонов: цікаві факти про відомого авіаконструктора

З юних років він захоплювався авіацією, разом з однолітками створив «Клуб любителів авіації», випускав рукописний авіаційний журнал.  Все своє життя Антонов присвятив авіабудуванню: створив 22 типи літаків, 52 види планерів, заснував школу конструювання. Крім того, він був усебічно обдарованою людиною.

З 1952 року Антонов керував київським ГСОКБ-473 (з 1966 року – Київський механічний завод, з 1984 року – ОКБ імені О. К. Антонова, з 1989 року – Авіаційний науково-технічний комплекс «Антонов») В наступні роки під керівництвом Антонова був сконструйований цілий ряд літаків різного призначення.

Найбільш успішними творіннями Антонова були транспортні «Ан-12», «Ан-22» («Антей») і Ан-124 ( «Руслан»), два з яких мають світові рекорди вантажопідйомності. На середньомагістральних трасах був затребуваний пасажирський «Ан-24». Саме на ньому Олег Антонов щотижня літав з Жулян читати лекції в Харківському авіаційному інституті.

Все своє життя Антонов займався спортом, особливо любив теніс. Він автор кількох книг, сотень наукових праць і статей, йому належать 72 авторських свідоцтва на винаходи. Також він був прекрасним художником і в тонкощах знав живопис.

Помер Олег Антонов 4 квітня 1984 року в Києві, похований на Байковому кладовищі.

Цікаві факти про про авіаконструктора:

  • Перший його планер «Голуб», зроблений з фанери й водопровідних труб 1924 року, відзначено грамотою за оригінальну й гарну конструкцію. Це мотивувало хлопця й далі будувати літальні апарати.
  • Антонов не тільки створював авіаційну техніку, а й брав участь в її випробуваннях. Після катастрофи Ан-10 під Харковом в березні 1972 року Антонов зарікся будувати пасажирські літаки. «Більше не будуватиму. Не переживу одночасну смерть багатьох людей. Після аварії з «десяткою» я неодноразово прокидався вночі в холодному поту», — говорив він. Після аварії Ан-10 він став приділяти більше уваги проблемі втомної міцності літаків.
  • Свого часу організовував виставки «Вчені малюють». Тут представляли свої художні роботи конструктори та інженери. На той момент подібних виставкових форматів було небагато. Сам Антонов відомий не лише кресленнями авіаконструкцій, а й живописом. За своє життя він написав близько 40 картин.
  • Антонов — автор кількох книг: «На крилах з дерева і полотна», «Десять разів спочатку», «Для всіх і для себе», численних статей, лекцій і виступів.
  • Вільно розмовляв французькою та англійською мовами. Любив теніс та колекціонував практично все, що було пов’язане з літаками.
  • У 1999 році в Міжнародний аерокосмічний зал слави аерокосмічного музею (Сан-Дієго, штат Каліфорнія, США) внесли ім’я Олега Антонова за видатні досягнення в створенні літаків.

Нагадаємо, 31 травня 2021 року виповнилося 75 років з дня заснування Дослідного конструкторського бюро під керівництвом видатного авіаконструктора Олега Костянтиновича Антонова, яке сьогодні є флагманом авіаційної галузі України – ДП “Антонов”. Цікаві факти про літаки підприємства.

Великий Київ у Google News

підписатися