Як повідомили у пресслужбі Мінекономіки, у листопаді здорожчали яйця – на 10,6%, молоко та молочні продукти – на 2,9-2,4%, риба та продукти з риби – на 2%). Зокрема, споживчі ціни в листопаді зросли на 26,5% в порівнянні з листопадом минулого року.
Проте на 6,9-1,1% зменшилася вартість фруктів, продуктів переробки зернових, свинина, овочі, цукор.
За словами першого віце-прем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко, ціни зросли через ускладнення зберігання продуктів харчування та руйнація об’єктів АПК у сфері тваринництва.
“Також стримуючий інфляцію вплив мала фіксація обмінного курсу гривні та зовнішні чинники: відносна стабільність цін на продовольство на світових ринках, помірний тиск з боку цін на ринку палива”, – йдеться в повідомленні
В міністерстві наголошують, що наслідки руйнації енергетичної інфраструктури збільшують вартість витрат на виробництво товарів та послуг. Зокрема, через необхідність швидкої заміни централізованих джерел постачання енергії на локальні (переважно генератори). Крім іншого, ускладняється логістика та система збереження товарів, що швидко псуються.
“Вважаємо, що за підсумком року споживча інфляція, як ми і прогнозували, не перевищить 30%”, – заявила перша віцепрем’єрміністерка – міністрерка економіки Юлія Свириденко.