Ціна на світло виросте вже у наступному місяці. Розбираємося, на скільки

21:53 22.05

Тарифи на електроенергію в Україні можуть значно зрости з червня цього року.

Ціна на світло виросте вже у наступному місяці. Розбираємося, на скільки

Про це українським ЗМІ відкрито повідомляють посадовці, зокрема член Комітету з питань енергетики та ЖКГ Верховної Ради Сергій Нагорняк. Це пов’язано з браком коштів на відновлення енергетичних об’єктів, пошкоджених під час російських атак. Детально про те, на скільки виросте ціна на електроенергію та про те, як влаштована ціна зараз — розповідає експерт з енергетичних питань, Геннадій Рябцев у етері Прямий FM.

Рябцев підкреслює, що нинішній тариф у 2,64 гривні за кіловат-годину є недостатнім. Він покриває лише передачу та розподіл, а не генерацію електроенергії. Енергоатом та Укргідроенерго змушені віддавати електроенергію побутовим споживачам за нульовою ціною, що є економічно невигідним. Також Рябцев зазначає, що багато бізнесових організацій та торгових центрів користуються цією пільговою ціною, що негативно впливає на бюджети компаній, які генерують електроенергію.

“І окрім цього, є ще одна річ, яку потрібно реалізовувати – це інтеграційні процеси. Неодноразово вже Європейська комісія зазначала, що потрібно, щоб Україна відмовилася від спеціальних обов’язків, які несуть компанії-монополісти на цих ринках, зокрема на ринку електричної енергії, природного газу. І це є однією з умов початку перемовин щодо вступу України до Європейського Союзу. “

За його словами, Єврокомісія вимагає, щоб ціни на електроенергію в Україні були ринковими, а малозабезпечені верстви населення отримували адресну компенсацію.

Зараз в уряді ще не прийняте остаточне рішення про нову ціну. Відомо, що вона буде щонайменше у півтора рази вищою. За словами Рябцева, питання про встановлення тарифу на електроенергію на рівні шести гривень поки що не обговорювалося. Проте в проекті, який він бачив, йдеться про тариф у 4,80 гривні за кіловат-годину. Є також пропозиції щодо встановлення цін на рівні п’яти гривень або навіть вище. Остаточний тариф залежатиме від собівартості та витрат компаній на подолання наслідків атак.

“Тут залежить від генеруючі компанії, але ціна 5.00 – це якраз той рівень, який є зараз, відповідає собівартості генерації, плюс тарифи на передачу і розподіл. Тобто якщо казати, наприклад, про газо-поршневі установки, то навіть за нинішньої ціни на газ, вартість генерації кіловат-години такої електричної енергії становить приблизно 4.50-4.70 гривень. І тому й немає ніяких підстав казати про подальше підняття вище такого рівня, тому що це тоді буде не ринкова ціна.”

Детально про те, чи збережуться субсидії для малозабезпечених верств населення — у етері Прямий FM.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин