Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на білоруські державні ЗМІ
Лукашенко назвав нове свято “Днем народної єдиності”.
“Цей день став актом історичної справедливості щодо білоруського народу, поділеного всупереч його волі у 1921 році за умовами Ризького мирного договору”, – заявили у пресслужбі Лукашенка.
У повідомленні додають, що “відновлена у 1939 році єдність дозволила Білорусі вистояти у роки Великої Вітчизняної війни, зайняти почесне місце у світовому співтоваристві і стати однією з співзасновниць ООН”.
“Сьогодні білоруський народ єдиний у виборі стратегічного курсу на розвиток сильної, суверенної та процвітаючої країни. Встановлення Дня народної єдності 17 вересня підкреслює спадок поколінь, непорушність та самодостатність білоруської нації та державності”, – додають у заяві.
Читайте також: Порошенко заявив, що має зробити Україна у відповідь на порушення Лукашенком принципів демократії
Ризький мирний договір підписали 18 березня 1921 року між представниками РСФРР і УСРР, з одного боку, та Польщі — з іншого. Він закінчив радянсько-польську війну 1919-1920 років та закріпив поділ українських та білоруських земель між Польщею та радянськими республіками.
Читайте також: Туди не можна потрапити. Кравчук оголосив, що Мінськ більше не майданчик для перемовин
Вторгнення радянських військ до Польщі у 1939 році відбулося згідно з таємною частиною пакту Ріббентропа-Молотова та призвело до остаточної окупації Польщі СРСР та нацистською Німеччиною на початок жовтня 1939 року.
Читайте також: Перший президент України вважає, що Лукашенко – ніхто, і “жити” йому не довго
Нагадаємо, вчена рада Київського національного університету імені Шевченка позбавила самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка звання почесного доктора.