Covishield та AstraZeneca спричинили найбільше “побочки” вакцинованим українцям – МОЗ

Автор: Любава Лисичкіна
19:48 26.05.2021

Серед проявів несприятливих подій після вакцинації Covishield зафіксовано загальні розлади та розлади у місці введення, такі як підвищення температури, втомлюваність, загальна слабкість, грипоподібний стан.

Covishield та AstraZeneca спричинили найбільше “побочки” вакцинованим українцям – МОЗ

У МОЗ прозвітували про виявлені побічні реакції від вакцинації українців різними вакцинами і   повідомили цифри. 

Так,  з 24 лютого по 24 травня в Україні зареєстрували 1436 ускладнень після вакцинації від коронавірусу, що становить менш ніж 1%. А саме:

  • 0,22 % після вакцини Covishield;
  • 0,049% після вакцини CoronaVac;
  • 0,034% після вакцини Comirnaty;
  • 0,083 % після вакцини AstraZeneca

Як деталізували у  Державному експертному центрі МОЗ, кількість несприятливих подій після вакцинації станом на 24 травня  виглядає наступним чином:

  • Covishield — 1095 випадків,
  • CoronaVac – 42,
  • Comirnaty – 14,
  • AstraZeneca – 285.

Серед проявів несприятливих подій після вакцинації Covishield зафіксовано загальні розлади та розлади у місці введення, такі як підвищення температури, втомлюваність, загальна слабкість, грипоподібний стан тощо – 65,7% (після вакцинації AstraZeneca – 61,11%).

Також зафіксовані розлади з боку опорно-рухового апарату – 10,58% (після вакцинації AstraZeneca – 11,58%), неврологічні розлади, такі як головний біль, сонливість або безсоння, запаморочення, тремор верхніх кінцівок тощо – 11,46% (після вакцинації AstraZeneca – 11,46%); шлунково-кишкові розлади -3,26% (після вакцинації AstraZeneca – 4,97%).

До слова, сьогодні у міжнародному аеропорту “Київ” імені Сікорського приземлився літак із першою партією вакцини Pfizer-BioNTech, закупленої за державні кошти.

Нагадаємо, раніше народний депутат Вікторія Сюмар заявила, що ніхто не створює ніяку логістику для масової вакцинації. Просто на територію міністерств і відомств приїжджає машина, автомобіль, де відбувається вакцинація.

Наразі відомо, Україна займає друге місце в Європі за кількістю нових смертей від коронавірусу – 249.

Великий Київ у Google News

підписатися