Чиновники складатимуть іспит з української мови

11:05 05.11.2020

Кожен, хто у майбутньому претендуватиме на посади в органах державної влади чи місцевого самоврядування, повинен буде підтвердити своє знання державної мови.

Чиновники складатимуть іспит з української мови

 Про це заявив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

“16 липня 2021 року набуває чинності норма закону про те, що кожен претендент на посаду в органах державної влади чи місцевого самоврядування, повинен складати іспит на рівень володіння українською мовою”, – сказав він.

Зазначається, що іспит здійснюватиметься відповідно до нових стандартів, розроблених Національною комісією зі стандартів державної мови.

“Тобто всі ті, хто має намір стати народним депутатом у наступному скликанні, хто захоче працювати міністром чи, скажімо, Уповноваженим із захисту державної мови, повинні підтвердити своє знання української мови на іспиті», – пояснив Тарас Кремінь.

“Якщо є намір претендувати на якісь посади, або – готуйтесь, тренуйтесь, наймайте вчителів, або – вибачайте, як-то кажуть”, – підкреслив Уповноважений.

Нагадаємо, що зовнішнє незалежне тестування з української мови у 2021 році з буде проводитися як окремий тест. Але комплексний формат, що передбачає тестування з мови і літератури, також залишиться.

Читайте також: В чотирьох лікарнях обладнають нові лабораторії для ПЛР-тестування (ПЕРЕЛІК)

Великий Київ у Google News

підписатися