Чи є життя без одноразових стаканчиків? В Україні можуть заборонити деякі види пластикової продукції

Автор: Леся Москаленко
08:37 09.09.2021

Законопроект про обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання вже розроблений і у вересні має бути зареєстрований у Верховній Раді.

Чи є життя без одноразових стаканчиків? В Україні можуть заборонити деякі види пластикової продукції

Про це  на зустрічі із журналістами, ініційованій Міністерством  захисту довкілля та природних ресурсів, повідомив міністр Роман Абрамовський.

Під заборону виробництва, ввезення на територію Україні і продажу підпадає одноразовий посуд – пластикові тарілки, контейнери для їжі, стаканчики, виделки, ножі та ложки, соломинки і мішалки для напоїв, шпажки, а також палички для повітряних кульок, ємності для їжі та напоїв, кришки від ємностей для напоїв (в тому числі, з пінополістиролу), гігієнічні ватні палички. Цікаво, що український перелік пропонованого до заборони одноразового пластику навіть жорсткіший, аніж той, який у липні цього року почав діяти у Європі.

Для виробів, які поки що не потрапили під заборону, але містять пластик, в законопроекті пропонується запровадити спеціальне маркування, щоб покупці бачили, що ця продукція має негативний вплив на довкілля і краще обмежити її споживання. Це вологі серветки, засоби особистої жіночої гігієни, підгузки, тютюнові вироби з фільтрами.

Одноразовий пластик не переробляється ніде у світі, він у величезних кількостях потрапляє у довкілля, шкодячи природі і людям. За всю історію існування пластику лише 9% його було перероблено, 12% – спалено, решта і досі перебуває у довкіллі. Пластик накопичується швидко, а розкладається сотні років. За оцінками експертів, до 2035 року кількість пластику зросте удвічі, а до 2050 – у чотири рази.

Маленькими кроками, поступово забороняючи шкідливу пластикову продукцію, Україна іде услід із європейськими тенденціями зменшення пластику у нашому житті. Одноразовий пластик коштує дешево, а обійдеться нам і наступним поколінням українців дорого. До того ж, без нього цілком можна прожити. 

Нагадаємо, що 1 червня у повторному другому читанні Парламент проголосував законопроект Про обмеження обігу пластикових пакетів.   Заборона на пакетики вступить у дію із 1 січня 2022 року. 

Тоді мережею прокотився флешмоб – українці «розривали стосунки» із пластиковим пакетиком, відомляючи, що вони з пластиком більше «не пара» і не хочуть ним користуватися.

Нагадаємо, нещодавно уряд України прийняв історичне рішення, яке дуже багато років чекали екологи і всі, кому не байдужі проблеми навколишнього середовища. Мова йде про обмеження вмісту фосфатів та інших сполук фосфору в мийних засобах, які буквально вбивають наші водойми, а отже і нас.

Великий Київ у Google News

підписатися