Чи потрібно робити бустер, якщо перехворів на COVID-19

Автор: Марія Супрун
13:20 01.08.2022

В Києві останнім часом зростає кількість хворих на COVID-19. Найефективнішою профілактикою цієї небезпечної хвороби є вакцинація.

Чи потрібно робити бустер, якщо перехворів на COVID-19
оренда квартири Київ

Чи потрібно робити бустер, якщо перехворів на COVID-19, пояснили в МОЗ.

Так, потрібно! Навіть якщо після двох доз вакцини ви перехворіли на COVID-19, вам варто отримати бустерну дозу щеплення. Окремо нагадаємо, що щеплення захищає саме від важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусу“, – наголосили в міністерстві.

Зазначається, що ефективність вакцин проти коронавірусної хвороби з часом згасає. Також з’являються нові штами вірусу. Бустерна ж доза допомагає поновити ефективність вакцини та подовжити захист від важкого перебігу та смерті від COVID-19.

Особливо доцільно подбати про отримання бустеру людям із груп ризику. Це літні люди, люди з серцево-судинними, легеневими хворобами, а також онкозахворюваннями та діабетом. Саме вони можуть мати важкий перебіг ковіду, потрапити в лікарню і навіть померти від нього.

Нагадаємо, наразі існує можливість зробити першу дозу (для тих, хто до цього не щепився), другу, бустерну та другу бустерну дози. Перелік пунктів вакцинації в Києві – за посиланням.

Великий Київ у Google News

підписатися