Киян закликають вакцинуватися від COVID-19 найближчим часом (ПЕРЕЛІК ПУНКТІВ)

Автор: Марія Супрун
15:35 28.07.2022

Саме сьогодні, напередодні очікуваного сезонного спалаху захворюваності на COVID-19, найкращий час для того, щоб зробити щеплення.

Киян закликають вакцинуватися від COVID-19 найближчим часом (ПЕРЕЛІК ПУНКТІВ)
Світлодіодне освітлення

На цьому наголосила директорка Департаменту охорони здоров’я м. Києва Валентина Гінзбург.

Вона зауважила, що такого висновку дійшли медики, які вже третій рік спостерігають за динамікою захворюваності.

«Як грип та інші гострі респіраторні і вірусні інфекції, COVID «піднімає голову» з похолоданням. Але насамперед зростання темпів розповсюдження вірусу пов’язане з активним переміщенням людей наприкінці літа. Минулими роками це були відпочиваючі, які поверталися з інших областей України та з-за кордону, а також велика кількість студентів вишив і коледжів. Цього року цих категорій поменшає, але натомість до столиці повертаються кияни, які виїжджали у безпечні міста, а також приїжджають вимушені переселенці. Тож наполегливо раджу вакцинуватися, адже щеплення – єдиний на сьогодні дієвий механізм захисту від коронавірусу і майже стовідсоткова гарантія, що навіть у разі зараження хвороба мине без тяжких станів та ускладнень», – пояснила Гінзбург. 

Наразі існує можливість зробити першу дозу (для тих, хто до цього не щепився), другу, бустерну та другу бустерну дози. Нагадаємо, що другий бустер в Україні дозволено вводити усім людям віком від 60 років, а також людям 18-59 років із хронічними хворобами. Для другої бустерної дози рекомендовано застосовувати мРНК-вакцину (наразі в Україні це Comirnaty/Pfizer) з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози. Детальніше – за посиланням: https://bit.ly/3SbygaT.

Вакцинація від COVID-19 проводиться у центрах первинної медико-санітарної допомоги та консультативно-діагностичних центрах. Також продовжується робота Центрів масової вакцинації у ТРЦ «Gulliver», «River Mall», універмазі «Україна». Крім того, на базі комунальних закладів охорони здоров’я функціонують мобільні бригади, які за заявками можуть виїжджати на вакцинацію організованих колективів.

Нагадаємо, в Україні виявили новий різновид “Омікрону”, який шириться Європою.

Великий Київ у Google News

підписатися