Чотири сквери і парк у цьому році стануть безбар’єрними: адреси локацій

Автор: Любава Лисичкіна
19:24 17.04

Фахівці та консультанти Superhumans братимуть участь у всіх етапах реконструкцій парків і скверів, починаючи з проєктування. Так, на всіх частинах пішохідного шляху, що перевищує ухил 5%, встановлять пандуси, а на перехрестях основних пішохідних шляхів для орієнтування в міському просторі будуть встановлені навігаційні покажчики.

Чотири сквери і парк у цьому році стануть безбар’єрними: адреси локацій Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Як повідомили у КМДА, у 2024 році Київ реконструюватиме зелені зони із забезпеченням усіх вимог безбар’єрності. Першочергово ті об’єкти, які перебувають у безпосередній близькості до медичних закладів. 

Для роботи підписано Меморандум про взаєморозуміння з ультрасучасним центром реабілітації і протезування для постраждалих від війни Superhumans Center.  

Зокрема, цього року заплановано облаштувати:

  • сквер на розі вулиць Володимира Вінниченка та Павлівської в Шевченківському районі біля Республіканської клінічної лікарні МОЗ України;
  • сквер у пров. Чеховському в Шевченківському районі біля Інституту травматології та ортопедії НАМН України;
  • сквер на вул. Федора Максименка, 19 і парк культури та відпочинку «Пуща-Водиця» в Оболонському районі біля Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни;
  • сквер на вул. Митрополита Андрея Шептицького, 5 у Дніпровському районі біля амбулаторії № 3;
  • парк біля Центру культури та мистецтв Дніпровського району поруч із Київською міською клінічною лікарнею № 11.

При проєктуванні доступного і безбар’єрного простору фахівці використовуватимуть загальні нормативи:

  • сходи та супутні елементи проєктуватимуть із дотриманням вимог державних будівельних норм щодо інклюзивності,
  • передбачено влаштування тактильних смуг на прилеглих просторах,
  • на всіх частинах пішохідного шляху, що перевищує ухил 5%, встановлять пандуси.
  • під час проєктування тротуарів і пішохідних доріжок враховуватиметься ширина смуги руху крісла колісного, людини на милицях, із ходунками, з дитячим візочком (тож мінімальна ширина пішохідних доріжок для двобічного руху становитиме не менше 1,8 м),
  • лавки розташовуватимуть у спеціальних кишенях чи на тротуарах із твердим покриттям (асфальт, ФЕМ тощо) таким чином, щоб залишався нормативний прохід для двобічного руху,
  • біля лавки буде місце принаймні для однієї особи на кріслі колісному або для дитячого візочка,
  • для належного рівня освітленості та уникнення світлового забруднення передбачена робота ліхтарів із розсіяним світлом.

Усі об’єкти для майданчиків – вуличні меблі, ігрове обладнання, спортивне знаряддя тощо – обиратимуть і встановлюватимуть із урахуванням безпечності та дружності до людини і навколишнього середовища, з дотриманням відповідних технологій за участі компетентних фахівців. Для попередження травм у разі падіння дітей ігрові майданчики обладнають ударопоглинальним покриттям – піщаним, ущільненим піщаним на ґрунтовій основі або гравійній крихті, м’яким гумовим або синтетичним.

Крім цього, на перехрестях основних пішохідних шляхів для орієнтування в міському просторі будуть встановлені навігаційні покажчики. А в добре освітлених зонах розмістять пілони з план-картою місцевості з позначенням знакових об’єктів і транспортних вузлів. Інформація на них буде дублюватися з використанням шрифту Брайля.

До слова, київські посадовці виплатили понад 1,2 млн грн зарплати «мертвим душам» на посадах сторожів та озеленювачів.

Великий Київ у Google News

підписатися