Чому у Києві смердить горілим і важко дихати

14:28 20.01

Відучора кияни скаржаться на запах горілого на вулиці, станції моніторингу повітря показують “небезпечний” та “дуже небезпечний” рівні забруднення повітря в деяких районах. Ось нарешті столичні служби офіційно прокоментували ситуацію та розповіли, хто труїть киян.

Чому у Києві смердить горілим і важко дихати

Як повідомляє Управління екології та природних ресурсів КМДА, повітря забруднюють котлові системи у приватному секторі, що активно працюють у зв’язку з різким зниженням температури.

За словами фахівців, мешканці приватних садиб для обігріву помешкань спалюють тверді побутові відходи, до яких також потрапляє сміття з пластиком, що впливає на забруднення повітря. 

Так, за даними Управління, станом на 19 січня спостерігалось перевищення гранично допустимих концентрацій продуктів горіння та пилу у Дарницькому районі столиці.

Пункти спостереження за забрудненням атмосферного повітря (вул. Вербицького, 26 – Дарницький район) станом на 09:10 20 січня виявили перевищення разових концентрацій твердих частин (пилу PM1, PM2,5).

Лабораторія КАРС, провівши заміри повітря 19 січня ввечері, зафіксувала перевищення показників продуктів горіння, а саме: перевищення по діоксиду азоту і оксиду вуглецю в 2 рази. Різкий запах гарі відчувається в різних районах Києва.

За даними спостережень на стаціонарних постах Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, за 19 січня у повітрі Києва відмічено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій діоксиду азоту та діоксиду сірки (продуктів горіння) в 1,5 – 2 рази.

Погодні умови сприяють накопиченню шкідливих домішок в атмосферному повітрі. Спостерігається область високого тиску з антициклонічним характером погоди, що характеризується слабким вітром. Дані погодні умови перешкоджають перемішуванню атмосферних шарів повітря та сприяють накопиченню забруднюючих речовин на поверхні землі.

Фахівці нагадують, що робити у випадках задимленості:

  • Обмежити перебування на відкритому повітрі. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок;
  • Тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці.
  • Ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря.
  • Проводити вологе прибирання, корисно поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;
  • Збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі;
  • Якщо у вас з’явилася задишка, кашель або безсоння, необхідно звернутися до лікаря.

Читайте також: Що в Києві з повітрям – де краще не дихати взагалі

Нагадаємо, Київ закупив дві системи контролю якості повітря за 40 млн грн.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...