Чому меч Батьківщини-матері такий короткий (ВІДЕО)

13:32 09.05

9 травня 1981 року відкрили знамениту скульптуру – Батьківщину-мати. І так гігантський монумент міг бути ще вищим – після того як проект затвердили, меч в руці Батьківщини-матері було вирішено значно вкоротити. З меча-кинджала навіть кепкували. Чому ж меч став таким коротким?

Чому меч Батьківщини-матері такий короткий (ВІДЕО)

Кажуть, що обрізати меч просили в Києво-Печерській Лаврі. Символ війни не мав здійматися в небо вище, ніж символ віри – дзвіниця. Інша чутка – потреба прольоту над Києвом літаків.

Але справжня причина короткого меча – наукова. Надто довгий меч просто не витримував би поривів вітру. Меч вкоротили на 3 метри від початкового розміру після випробувань в аеродинамічній трубі. Тому ж замість пласкої – зброю зробили гранованою. Наразі, довжина меча – 16 метрів.

Також після випробувань у конструкцію встановили спеціальні амортизатори на кшталт автомобільних. Батьківщина-мати може витримати 8-бальні землетруси.

Сьогодні Батьківщині-матері виповнилося 39 років. Сталева пані української столиці могла б «мати дитину», могла б бути золотою, а могла б бути зовсім і не «українською»…Детальніше про історію монументу читайте тут.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...