Чому Київ не може повністю відмовитись від скошування трави – офіційне пояснення

Автор: Галина Ворона
03:41 05.07

У Києві вже другий рік експериментують з відмовою від скошування трави. Однак повністю відмовитись від підстригання газонів у місті неможливо,

Чому Київ не може повністю відмовитись від скошування трави – офіційне пояснення

Про це розповів в інтерв’ю LIGA.Life  очільник Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.

За словами посадовця, наразі у Києві газони не скошують на 39 ділянках, ще 17 засіяні луками та різнотрав’ям. У наступному році кількість таких ділянок зросте.

Водночас Олександр Возний запевняє, що масштабувати експеримент на все місто не можуть.

“Тут потрібно зберігати баланс. Ми робимо це (не скошуємо траву. — Ред.) там, де це доцільно. Це — схили, ділянки, де не відпочивають люди. А є місця, де люди виходять на прогулянку з дітьми, займаються спортом. І там залишати нескошену траву — не ок, ми будемо отримувати скарги”, — пояснив Возний.

На питання, чому газони викошують “по-варварськи”, залишаючи оголені ділянки, Олександр відповів, що це “дефект виконавця”.

“Є вимоги до скошування газонів: має залишатись не менше 5 см трави. Проводиться інструктаж, ми пояснюємо працівникам, що навіть на законодавчому рівні встановлені вимоги до газонів. Виконавець або не розуміє, або просто недбало ставиться до своїх обов’язків. Тобто це — людський фактор, однозначно”, — відповів чиновник.

Нагадаємо, кияни неодноразово закликали столичну владу припинити усюди знищувати траву. Такі петиції подають у мерію по кілька разів на рік. Про шкоду від косіння трави говорять і екологи.  

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин