Законопроєкт про використання та обігу піротехнічних виробів № 7438 вимагали ухвалити Національна психологічна асоціація України, ГО захисту тварин Uаnimals, Фонд Сергія Притули, Твоя Опора і ще понад 40 благодійних фондів та громадських організацій, які підписали відповідне звернення до Голови ВР.
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну – на початку жовтня 2022 року міжнародна дослідницька група провела опитування, згідно з яким 25,9% респондентів з України мали симптоми “ймовірного ПТСР”.
Дослідники також показали, що з цієї широко репрезентативної вибірки, респонденти були свідками в середньому дев’яти стресових факторів, пов’язаних з війною, зокрема повітряних нальотів, масових руйнувань, стрілянини, вбитих людей і трупів. Багато хто став свідками або жертвами воєнних злочинів, включаючи сексуальне насильство, мільйони втратили свої домівки та майно. Тисячі людей оплакують своїх близьких.
Сьогодні за законопроєкт про використання та обігу піротехнічних виробів № 7438 віддали свої голоси у другому читанні 290 народних депутатів.
Під час підготовки документа особлива увага приділялась цивільним, які постраждали від воєнних дій, та військовослужбовцям, які мають бойовий досвід і, як наслідок, вони мають або можуть мати в подальшому посттравматичний стресовий розлад.
Крім того, проєкт закону містить важливі норми по захисту тварин від жорстокого поводження, зокрема забороняє використовувати поряд з тваринами піротехнічні вироби, що призводять або можуть призвести до травмування.
Актуальним є також контроль та обмеження використання піротехнічних виробів і після закінчення війни.
Загалом, ухвалення законопроєкту № 7438 Україна впровадила європейські гуманні цінності та стандарти щодо людей і тварин у сфері використання піротехнічних виробів.
Нагадаємо, у Контактному центрі 15-51 працює безкоштовна гаряча лінія допомоги людям, які переживають посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Станом на вересень надано кваліфіковану допомогу та опрацьовано 1606 дзвінків.
Як повідомляв “ВК”, у червні 2022 року депутати Київради заборонили на час війни продаж і запуск феєрверків, а також пересуватися містом на машинах без глушника.