Чому ціни на олію захмарні: причина не одна

Автор: Тетяна Сененко
17:58 23.04

Ціни на соняшникову олію в Україні зросли через неврожай соняшнику та попит з боку Китаю.

Чому ціни на олію захмарні: причина не одна

Про це заявив генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Роман Сластьон в ефірі “Громадського радіо”.

“Одним із ключових факторів зростання цін на соняшник було зниження врожайності у минулому році, бо соняшникова олія, яка виробляється, вона виробляється із соняшнику минулого врожаю. Минулого року була посуха, яка доволі сильно вдарила по півдню України, де сконцентровані найбільші площі соняшнику”, – пояснив він.

За його словами, Китай – ще один фактор того, чому на світових ринках піднялись ціни на зернові, цукор та рослинну олію.

“Китай скуповує аграрну продукцію і накопичує її всередині країни, а такий попит з боку Китай пояснюється зростанням його населення та політикою країни”, – каже експерт.

Нагадаємо, у березні 2021 року споживчі ціни порівняно з лютим зросли на 1,7%, з початку року – на 4,1%, а порівняно з березнем 2020 року – на 8,5%. Найбільше подорожчала олія.

Додамо, що користувачі у Facebook також пишуть про значне подорожчання продуктів харчування. Так, Анна Ковальчук іноді робить контрольні закупки і порівняла ціни на однакові продукти у листопаді 2020 року та березні 2021. За чотири місяці вартість підвищилась за всіма позиціями – здорожчали гречка, цукор, молоко, куряче філе, хліб. А ціни на олію взагалі показали шалене зростання.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися