Чоловік загинув, підірвавшись на міні в Бучанському районі – яку кару отримав роботодавець, що відправив його до лісу

Автор: Оксана Тупальська
22:08 28.02

Дружина водія, який загинув коли їхав з колегою лісом у Бучанському районі, звернулася до суду з вимогою сплати роботодавцем 200 тисяч грн моральної компенсації. Справа дійшла до Верховного Суду України. В машині був ще один чоловік, який отримав поранення та вижив.

Чоловік загинув, підірвавшись на міні в Бучанському районі – яку кару отримав роботодавець, що відправив його до лісу
Світлодіодне освітлення

Водій ДП «Тетерівське лісове господарство» їхав лісовою дорогою, про яку раніше повідомлялися, що ЗСУ після деокупації провели там перевірку та розмінування. Однак чоловік, що під час робочого дня виконував завдання, наїхав вантажівкою на міну, залишену росіянами. Це сталося 19 квітня 2022 року. Окупанти на цій території перебували щонайменше до кінця березня 2022 року.

Справа про моральне відшкодування пройшла усі судові інстанції та потрапила на розгляд до Верховного суду України. 

Проте за рішенням Верховного суду роботодавець не мусить платити жінці компенсацію за смертельну травму працівника, бо відповідно до ч. 5 та 9 ст. 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» відповідальність покладається на рф як на державу, що здійснює окупацію.

Дружині порекомендували звернутися за одноразовою соціальною виплатою, передбаченою законодавством від держави. 

Раніше “ВК” розповідав, що розмінування на міні триває. Зокрема, у липні 2023 року на міні підірвався робокар в селі Липівка у Макарівській громаді. В результаті вибуху люди не постраждали. Робот працював поруч з місцевим кладовищем. 

Великий Київ у Google News

підписатися