Через війну в Україні понад 70 країн світу можуть збанкрутувати – ООН

Автор: Володимир Хлєбников
13:26 25.05

Кризи з продовольством, паливом та фінансами, спричинені або посилені вторгненням РФ в Україну, загрожують спровокувати заворушення у бідних країнах та призвести до дефолту понад 70 держав.

Через війну в Україні понад 70 країн світу можуть збанкрутувати – ООН

Про це на Всесвітньому економічному форумі у Давосі сказав адміністратор Програми розвитку ООН Ахім Штайнер.

Ми щосили намагаємося реагувати таким чином, щоб це відповідало масштабам кризи. У багатьох економік, що розвиваються, просто не залишилося грошей“, – цитує його слова УНІАН із посиланням на The Wall Street Journal.

Він припускає, що висока інфляція та відсоткові ставки можуть призвести до дефолту понад 70 країн. Раніше на тлі масових протестів дефолт уже оголосила Шрі-Ланка.

Важливо. Росія блокує порти України, що створює дефіцит і призводить до зростання цін у багатьох, які дуже повністю залежать від імпорту.

На цьому фоні, зазначає американське видання, світові ціни на зерно цього року виросли на 50% і вже наблизилися до рекордних показників. Кукурудза подорожчала на 32%, а соя – на 26%.

Читайте також: “Нагадує тридцяті роки минулого століття”. Із окупованих територій масово вивозять зерно в Росію

Окрім того, дорожчають енергоресурси. А дефіцит енергоресурсів, своєю чергою, прискорює продовольчу інфляцію через подорожчання добрив, при виробництві яких використовується природний газ.

Триголова гідра” енергії, їжі та боргу” приведе до колапсу сімейних доходів і державних послуг у багатьох країнах, що розвиваються“, – сказав президент Open Society Foundations Марк Маллок-Браун.

Нагадаємо, раніше генсек ООН заявив, що війна в Україні викликала глобальну продовольчу кризу, яка може тривати роки, якщо вона не буде зупинена.

Великий Київ у Google News

підписатися