Через рух підземних вод упала дзвіниця Андріївської церкви – газета отримала чималий штраф за таку новину

Автор: Марія Супрун
12:10 25.07

У 1912 році київська газета отримала чималий штраф за новину-жарт до 1 квітня про падіння дзвіниці Андріївської церкви.

Через рух підземних вод упала дзвіниця Андріївської церкви – газета отримала чималий штраф за таку новину

Про цю історію розповіла столичний екскурсовод Оксана Денисова.

«Сьогодні вранці о 4 годині через рух підземних вод упала дзвіниця Андріївської церкви» – така новина була опублікована 1 квітня 1912 року в місцевій газеті.

Багато киян побігли дивитися на “зруйновану” церкву, півміста зібралося, градоначальник також приїхав із усім оточенням. І тільки на місці усі зрозуміли, що це першоквітневий жарт київської газети. А дзвіниці Андріївська церква взагалі не має. І, до речі, ніколи не мала.

Навіщо потрібні дзвони? Щоб скликати на службу людей. А Андріївська церква замислювалася як придворна для імператриці Єлизавети Петрівни, і архітектор Бартоломео Растреллі одразу проектував церкву без дзвонів.

До речі, київський градоначальник жарт газети не оцінив і оштрафував газету на 300 рублів, великі на ті часи були гроші.

Як розповіла екскурсовод, у фільмі «За двома зайцями» теж помилка, Свирид Петрович веде вінчатися Проню Прокопівну саме сходами Андріївської церкви і брязкають дзвони. А як же вони могли дзвеніти, адже дзвіниці не було?

І таких кумедних та цікавих історій на Андріївському узвозі дуже багато. Тому Оксана Денисова запрошує всіх 26 липня о 18:30 на свою вечірню екскурсію «Містичний Андріївський узвіз». Початок – біля Андріївської церкви. Тривалість – 2 години, вартість – 250 грн. 

Нагадаємо, проект реставрації Андріївської церкви переміг на European Heritage Awards.

Великий Київ у Google News

підписатися