Через новий штам. Українців попередили про початок нової хвилі коронавірусу

20:43 30.04

Голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат від “Слуги народу” Михайло Радуцький переконаний, що поява “індійського” штаму в Україні є питанням часу, а його розповсюдження може призвести до спалаху хвороби наприкінці травня чи на початку червня.

Через новий штам. Українців попередили про початок нової хвилі коронавірусу

Про це він написав у Facebook.

“Третя хвиля коронавірусної хвороби поступово йде на спад – і в Україні, і в Європі. Однак загроза пандемії залишається. Найкритичніша епідемічна ситуація сьогодні в Індії. Країна щодня встановлює світові антирекорди: тільки за останню добу інфікувалося 387 тисяч людей, 3,5 тисячі загинули”, – заявив він.

За словами Радуцького, спалах хвороби спровокував “індійський” штам коронавірусу. Вчені продовжують його вивчати та, за попередніми даними, він може виявитись небезпечнішим за “британський” та “південноафриканський”.

“”Індійський” штам був виявлений в Ізраїлі. “Завдяки тому, що більше половини населення вже зробили щеплення від коронавірусу, спалаху хвороби не сталося. На прикладі Ізраїлю ми бачимо, що боротися з «індійським» штамом можна за допомогою широкомасштабної вакцинації”, – наголосив він.

Також він зауважив, що у всьому світі країни зачиняють кордони з Індією, щоб зупинити розповсюдження цього штаму. Він нагадав, що сьогодні уряд прийняв рішення заборонити з 2 травня в’їзд в України іноземців з Індії, а громадяни України, які прибувають з цієї країни, мають пройти обов’язкову самоізоляцію незалежно від результату ПЛР-тесту.

До слова, вже завтра Київ починає виходити з локдауну і полишає “червону” зону. Місто повертатиметься до більш-менш звичайного життя у два етапи: з 1 травня і з 5 травня. Звісно – за умови дотримання певних правил, що мають запобігати поширенню коронавірусу.

Водночас у місті посилять контроль за дотриманням карантинних правил – особливо на Великдень: “великодні патрулі” підуть у церкви і на кладовища.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...