Про це заявив директор консалтингової компанії “А-95” Сергій Куюн.
За його словами, через війну трейдери не можуть купувати паливо в Росії та Білорусі. Крім цього через бої на півдні України неможливо завозити сировину через морські порти.
“Після початку війни для українських трейдерів закрилася можливість купувати паливо в Росії та Білорусі, а також завозити його через морські порти. Нічого не залишається, як закуповувати пальне в Європі. Коли всі почали скуповувати його в сусідніх країнах, там утворився дефіцит, і ціни для українських трейдерів виросли“, – цитує слова Куюна сайт “Сьогодні”.
Експерт пояснює, що на ринку “виникла логістична проблема”. “В Європі немає вільного рухомого складу, щоб доставити це паливо в Україну. Зараз виникла особливо велика проблема з бензином, тоді як пропозиції дизельного палива в Україні більше“, – зазначив Куюн.
За його прогнозами, в найближчі тижні на українських заправках, зокрема у Києві, буде спостерігатися дефіцит палива, особливо бензину.
“При наявності палива у продажу будуть введені обмеження на заправку в 10-20 літрів за один раз. Але багато мереж взагалі перестануть обслуговувати роздрібних клієнтів, а будуть продавати паливо корпоративним клієнтам безготівко. Але і тут будуть вводитися обмеження. Наприклад, у вантажівку будуть лити не більше 100 літрів дизеля, а в легковик – не більше 20 літрів за раз“, – пояснює експерт.
Читайте також: На столичних заправках здорожчав бензин – що відбувається
Він також підкреслив, що українцям варто забути про 92-й бензин. Річ у тому, що в Європі він не продається, а вироблявся 92-й тільки на Кременчуцькому НПЗ, який виведений з ладу внаслідок ракетного удару з боку Росії. Зараз запаси цього палива закінчуються, взяти його буде ніде.
Частина мереж може просто ігнорувати урядові обмеження і почати продавати паливо дорожче, додав Куюн.
Раніше “ВК” писав, що зі столичних заправок зник бензин А-95. Також повідомлялося, що у Києві почався ажіотаж на заправках через брак пального.
Нагадаємо, 22 квітня Міністерство економіки України оприлюднило нові граничні ціни на паливо. Зокрема, бензин “звичайних” марок на АЗС не повинен перевищувати 34,10 грн/л, дизпаливо – 38,66 грн/л. Верховна Рада з 1 квітня до припинення або скасування воєнного стану скасувала акциз і зменшила ставку податку на додану вартість до 7% на бензини моторні, важкі дистиляти та скраплений газ.