У компанії МакДональдз повідомили, що їхнє підприємство визнали критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період згідно з законодавством. Відтак, частина співробітників отримують бронь під час війни. Про це представники компанії розповіли РБК-Україна.
У МакДональдз пояснюють, що від стабільної роботи залежить діяльність партнерів, постачальників та виробників, які працюють та сплачують податки в Україні, тому і необхідно зберігати працівників:
Ми бронюємо допустиму кількість військовозобов’язаних працівників. Усі заброньовані працівники обіймають критично важливі для бізнесу посади та забезпечують безперебійну роботу підприємства.
Серед них є ключові співробітники офісу, менеджерські команди ресторанів, а також профільні фахівці, як-от механіки.
Компанії необхідно утримувати цих працівників зокрема через суттєвий дефіцит кадрів на ринку праці
Водночас, понад 400 співробітників мережі служать у ЗСУ, а компанія зберігає за ними середній щомісячний заробіток.
Штат “МакДональдз” налічує майже 10 000 працівників по всій Україні – як і до повномасштабного вторгнення. З лютого 2022 року зачинили 15 ресторанів, а запустили в роботу 22 нових.
Також персонал закритих ресторанів майже рік після початку великої війни отримував середню зарплатню та мав корпоративні бенефіти. Згодом співробітникам пропонували релокацію для роботи у відкритих ресторанах, а при небажанні переїздити – компенсацію при звільненні у розмірі повної 3-місячної зарплати.
Ці співробітники будуть першими, з ким ми зв’яжемося, коли зможемо відновити роботу таких ресторанів, – зазначили в “МакДональдз”. – Ми віримо, що коли ситуація це дозволить, ми зможемо повернутися у всі регіони