Час здавати зброю та боєприпаси – для цивільних визначають час на здачу або декларування

Автор: Оксана Тупальська
20:05 04.08.2023

На тлі попередження правоохоронців, що під час війни та після перемоги в країні може з’явитися величезна кількість людей з вогнепальною зброєю, та, відповідно, зрости рівень небезпеки, парламентарі готують закон.

Час здавати зброю та боєприпаси – для цивільних визначають час на здачу або декларування
Світлодіодне освітлення

Цивільним особам планують заборонити носити, зберігати, перевозити, застосовувати вогнепальну зброю та боєприпаси до неї, відомості про які відсутні в реєстрах і базах даних МВС чи які не задекларовані в органах Національної поліції, на території, де не ведуться бойові дії, пише Судово-юридична газета.

Відповідно до законопроекту № 9538 цивільні особи, які мають у володінні незадекларовану вогнепальну зброю та боєприпаси до неї, повинні впродовж місяця з дня введення в дію закону звернутися до органів (підрозділів) Національної поліції України для її декларування або здачі.

МВС пропонує встановити, що цивільна особа, яка знайшла вогнепальну зброю, її основні частини та/або боєприпаси до неї, зобов’язана впродовж 24 годин повідомити орган (підрозділ) Національної поліції про такий факт, передати знахідку поліцейському.

Не пізніше 90 днів після припинення або скасування дії воєнного стану цивільні особи зобов’язані здати отриману або задекларовану ними вогнепальну зброю і невикористані боєприпаси до неї до органів (підрозділів) Нацполіції України.

Під вогнепальною зброєю, яка підлягає декларуванню, розуміється нарізна вогнепальна зброя калібру не більше 12,7 мм, гладкоствольна вогнепальна зброя калібру не більше 23 мм, боєприпаси до них, відомості про які відсутні в реєстрах і базах (банках) даних Міністерства внутрішніх справ України та які перебувають у володінні та можуть  використовуватися цивільними особами у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав.

Нагадаємо, у червні 2022 року за свого життя міністр МВС Денис Монастирський казав, що в цивільних українців має бути зброя, аби мати чим в разі небезпеки боронитися від ворога. 

Великий Київ у Google News

підписатися