Бути Європою у всьому. Українці пропонують заборонити мийні засоби з фосфатами

16:04 03.11.2020

В Україні, на відміну від Європи, масово застосовуються мийні засоби на основі фосфатів. Це стає причиною забруднення довкілля та появи різноманітних захворювань у людей. Небайдужі громадяни пропонують відмовитись від використання таких небезпечних мийних засобів, змінивши їх на більш екологічні.

Бути Європою у всьому. Українці пропонують заборонити мийні засоби з фосфатами
Світлодіодне освітлення

Відповідна петиція з’явилась на офіційному інтернет-представництві президента України. 

Проєкт передбачає повну заборону виробництва, імпорту, продажу та використання фосфатовмісних мийних засобів в Україні.

Автори петиції стверджують, що в Україні розповсюджене користування мийними засобами на основі фосфатів. Це є одним з головних чинників забруднення водойм: потрапляючи разом зі стоками у природні води, фосфати призводять до активного росту синьо-зелених водоростей.

В спекотну пору ці водорості розкладаються та виділяють у великих кількостях аміак, метан, сірководень, що негативно впливає на стан водних ресурсів. Фізичні та біологічні методи очищення водоймищ не вирішують питання, а, навпаки, породжують низку інших проблем.

Саме тому ініціатори законопроекту впевнені в гострій необхідності прийняти закон, який забороняє будь-яке використання небезпечних мийних засобів з додаванням фосфатів.

Київводоканал закликав киян підтримати ініціативу та нагадав про небезпечність фосфатів для здоров’я людини:

  • фосфатні сполуки, що лишилися на випраній білизні, контактують зі шкірою, порушуючи кислотно-лужний баланс захисного шару клітин, що може призвести до дерматологічних захворювань;
  • фосфати створюють умови для більш інтенсивного проникнення через шкіру інших хімічних сполук, що містяться у миючих засобах, та призводять до посилення їхніх токсичних властивостей;
  • крізь пори шкіри фосфати потрапляють у кров, змінюючи в ній відсоткове співвідношення гемоглобіну та інші показники, через що порушуються функції нирок та печінки. Це може призвести до загострення хронічних хвороб;
  • вченими доведено, що навіть 10-кратне полоскання в гарячій воді не звільняє тканину повністю від фосфатів, що містяться у пральному порошку.

Нагадаємо, що через несприятливу епідеміологічну ситуацію у місті Києві з 12 жовтня всі центри обслуговування споживачів “Київводоканалу” припиняють особистий прийом абонентів. Скористатись послугами підприємства можна online? звернувшись телефоном, електронною поштою або скайпом.

Читайте також: Чи можна в столиці пити воду з-під крану – пояснює “Київводоканал”

Великий Київ у Google News

підписатися