За проєктом Андрія Миргородського на об’єкті працює компанія “Основа”, для виконання частини робіт залучені субпідрядники, нагадав Павло Авдокушин, який навідався на об’єкт та розповів, як проходить будівництво.
Зведення комплексу було призупинено після початку повномасштабного вторгнення і вже в травні 2022 відновилося. З того часу завершили основні роботи з будівництва “коробки” майбутнього музею.
Читайте також: Коли планують завершити будівництво Музею Голодомору: названі терміни
“Ведуться роботи з облицювання вертикальних зовнішніх поверхонь. Почали монтувати систему склення. Завершені конструкції підтримки навісних фасадів у центральному та бокових проходах. Змонтовані та налагоджені всі 8 внутрішніх ліфтів”, – розповідає Авдокушин.
Оглядач також помітив, що уже змонтовані несучі елементи конструкції “зеленої покрівлі” та система поливу.
Поряд на 95% завершений міст через Дніпровський узвіз та будуються прогулянкові доріжки на схилах.
Фінансування проєкту з державного бюджету через Мінкульт нині призупинено. Відтак, не вдалося восени минулого року відповідно до запланованих термінів відкрити перші експозиції музею. Не вдалося без грошей і реалізувати розробку єдиної концепції майбутнього музею, якою мали займатися польські спеціалісти. Тепер сподіваються на підтримку від канадських партнерів та однодумців, які начебто погодилися частково допомогти.
Раніше “ВК” розповідав, що до дня пам’яті жертв Голодомору у 1932-33 роках Міністерство внутрішніх справ передало у Національний музей Голодомору-геноциду 1022 справи періоду голоду на території України у минулому столітті.