Музей Голодомору отримав від МВС понад тисячу архівних справ періоду геноциду

Автор: Анна Ткаченко
02:33 27.11.2023

До дня пам’яті жертв Голодомору у 1932-33 роках Міністерство внутрішніх справ передало у Національний музей Голодомору-геноциду 1022 справи періоду голоду на території України у минулому столітті.

Музей Голодомору отримав від МВС понад тисячу архівних справ періоду геноциду
Світлодіодне освітлення

Про це повідомили в МВС.

Як зазначають, більшість з них стосуються канібалізму в березні-червні 1933 року, що збігається з піком смертності серед українців.

У відомстві розповіли, що свідчення людей, які пережили геноцид, оцифрували. У спогадах мова йде, зокрема, про те, що “у селі Кирнички від “великих складнощів із харчуванням” загинули 34 людини, у більшості — діти та старі”.

Зберігся і фрагмент, у якому неназвана дівчина залишилася повною сиротою через голод — її батько, мати, два брати та сестра загинули, коли їй було лише 18.

Ці 1022 справи дають можливість історикам дослідити вплив комуністичного режиму, що створив штучний голод, який доводив українців до стану відчаю та переходу за межу людської моралі. Мотивації канібалізму були продиктовані приреченістю людей.

У відомсві наголосили, що зараз ми знову переживаємо геноцид українського народу.

“Непокаране зло повернулось – війська рф спалюють врожаї на українських полях, перешкоджають постачанню зерна морем, мінують моря та поля, б’ють по портовій інфраструктурі та елеваторам, викрадають зерно та катують голодом полонених українських військовослужбовців.

Росіяни наслідують політику сталіна, намагаючись використовувати голод, як зброю. Оприлюднення справ Голодомору, висвітлення правди, наукові дослідження в цій сфері, є кроком до руйнування брехні, маніпуляцій та дезінформації, на якій тримається вся російська верхівка”, – резюмували в МВС.

Великий Київ у Google News

підписатися