Будівлю Інституту фізіології за 1 гривню в рік передали в аренду Держохороні

Автор: Марія Супрун
10:34 14.05

Будівлю Інституту фізіології НАН України на вулиці Академіка Богомольця, на яку зазіхав Аваков, передали в оренду на 10 років Управлінню державної охорони України. А коштуватиме це правоохоронному органу аж одну гривню на рік.

Будівлю Інституту фізіології за 1 гривню в рік передали в аренду Держохороні

Про це повідомив керівник відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту Віктор Досенко, який також опублікував відповідні документи оренди.

За його словами, ринкова ціна оренди будівлі становить понад 37,4 мільйона гривень. А дирекція Інституту фізіології таємно передала будівлю в оренду за місяць до виборів нового директора закладу.

«Дирекція Інституту фізіології, яка, розуміючи закономірний результат виборів директора Інституту, що призначені на 19 травня, утаємничено від колективу та Вченої ради менше, ніж за місяць до закінчення повноважень академіка Олега Кришталя, “врятувала” раз і назавжди Інститут від бажання поліціянтів викинути науковців з їхніх лабораторій», – написав професор.

Він також процитував слова директора Інституту Кришталя, за словами якого, будівлю здали в оренду «задля захисту Інституту» від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Натомість, згідно з документами, угода готувалася ще в січні, тобто задовго до звернення міністра МВС.

Зазначається, що Міністерство внутрішніх справ знаходиться за адресою Богомольця, 10, Управління державної охорони України – Богомольця, 8, а сам Інститут – на Богомольця, 4.

Нагадаємо, у лютому Аваков намагався забрати для поліції 16-поверхову будівлю Інституту фізіології. Науковці були проти.

Великий Київ у Google News

підписатися