Про це йдеться у відповідній заяві Довженко-Центру, оприлюдненій на сторінці у Facebook.
Зазначається, що раніше ФДМУ звернувся до Міністерства культури та інформаційної політики України (МКІП) з проханням надати згоду або обґрунтоване заперечення проти приватизації будівель. Попри те, що Мінкультури було повідомлено про намір Центру використовувати один із корпусів для розміщення фільмо-, музейного та архівного фондів, міністерство надало мовчазну згоду на приватизацію будівель, дохід від здачі в оренду яких приносить 50% річного валового доходу Центру та складає близько 15 млн грн на рік.
“Разом з рішенням суттєво зменшити фінансову підтримку Центру в 2021 році (з 10,0 до 7,8 млн), згоду МКІП на приватизацію будівель Центру, які є основним джерелом його доходу, важко трактувати інакше, ніж намір доведення інституції до банкрутства”, – зазначають в Довженко-Центрі.
Минулого тижня Довженко-Центр направив листи у відповідні установи щодо скасування наказу про включення до переліку об’єктів малої приватизації корпусу № 2-6, але відповіді досі не отримав.
“Довженко-Центр вимагає від Міністерство культури та інформаційної політики України та персонально від міністра Олександр Ткаченко втрутитись у ситуацію, що склалася, та запобігти ймовірному банкрутству однієї з провідних культурних інституцй України, до якого веде безвідповідальна політика міністерства”, – підсумували у Довженко-Центрі.
Раніше у Довженко-центрі остерігалися можливого переведення інституції в сферу управління Держкіно.
Нагадаємо, у квітні цього року Довженко-Центр отримав нового керівника.