Будівельники зносять садибу Зеленських, на місці вже є поліція та активісти

Деревʼяна обкладена цеглою будівля 1890 р. нині заважає спорудженню ЖК «Тургеневъ». Будівництво ЖК «Тургеневъ» у центрі столиці суперечить закону про деколонізацію, заявляли в Інституті нацпам’яті.

Фото, відео з місця подій опублікував активіст Дмитро Перов.

“На вул. Кониського, 22 зносять Садибу Зеленських, 1890 р. Викликали поліцію, підтягуйтесь на місце, будем зупиняти техніку. поширте цей допис!!” – ідеться у його дописі.

https://www.facebook.com/AmiDPerov/videos/3761043270830283

Крім того, активіст з місця події зазначає, що будівельники втікли за сусідний будівельний паркан, а Національна поліція України відмовляється їх затримати. 

https://www.facebook.com/AmiDPerov/videos/1689031405261623

Довідково. Будинок Василя Маліна – двоповерховий особняк у Києві, що розташований на вулиці Тургенєвській, 22. Роком побудови вважається 1890. Садиба не має охоронного статусу, проте з 31 серпня 2021 року внесена до переліку будівель, що підпадають під додатковий захист за рішенням Київради.
 
Як відомо,  у серпні 2022 року  Київська міська прокуратура повторно наклала арешт на будинок 1890 року – останню дерев’яну садибу на вулиці Тургенєвскій, 22 (відома також як Садиба Маліна або Садиба Зеленських).
 
Нагадаємо, що на місці останньої дерев’яної садиби вулиці планують спорудити 9-12 поверховий ЖК «Тургеневъ». Перша ж інформація про те, що у  Києві зносять будинок Зеленських, з’явилася у серпні 2021 року. 
 
У квітні 2024 року ТОВ «Тургенєв Білд», яке є забудовником цієї ділянки, замовило дослідження, згідно з яким садиба нібито не може вважатися пам’яткою через те, що будувалась на замовлення професора російської філології Василя Малініна.

Крім того, “ВК” писав, що будівництво ЖК «Тургеневъ» у центрі столиці суперечить закону про деколонізацію – Інститут нацпам’яті.   За висновками експертів, назва комплексу на честь російського письменника та поета Івана Тургенєва і справді суперечить закону про деколонізацію. 

Нагадаємо, у травні Київрада підтримала петицію про збереження садиби. Мер столиці Віталій Кличко підтримав занесення будинку до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини, проте наголосив, що це питання потрібно розглянути детальніше.