Будівельники зносять садибу Зеленських, на місці вже є поліція та активісти

Автор: Любава Лисичкіна
20:12 19.07

Деревʼяна обкладена цеглою будівля 1890 р. нині заважає спорудженню ЖК «Тургеневъ». Будівництво ЖК «Тургеневъ» у центрі столиці суперечить закону про деколонізацію, заявляли в Інституті нацпам’яті.

Будівельники  зносять садибу Зеленських, на місці вже є поліція та активісти

Фото, відео з місця подій опублікував активіст Дмитро Перов.

“На вул. Кониського, 22 зносять Садибу Зеленських, 1890 р. Викликали поліцію, підтягуйтесь на місце, будем зупиняти техніку. поширте цей допис!!” – ідеться у його дописі.

Крім того, активіст з місця події зазначає, що будівельники втікли за сусідний будівельний паркан, а Національна поліція України відмовляється їх затримати. 

Довідково. Будинок Василя Маліна – двоповерховий особняк у Києві, що розташований на вулиці Тургенєвській, 22. Роком побудови вважається 1890. Садиба не має охоронного статусу, проте з 31 серпня 2021 року внесена до переліку будівель, що підпадають під додатковий захист за рішенням Київради.
 
Як відомо,  у серпні 2022 року  Київська міська прокуратура повторно наклала арешт на будинок 1890 року – останню дерев’яну садибу на вулиці Тургенєвскій, 22 (відома також як Садиба Маліна або Садиба Зеленських).
 
Нагадаємо, що на місці останньої дерев’яної садиби вулиці планують спорудити 9-12 поверховий ЖК «Тургеневъ». Перша ж інформація про те, що у  Києві зносять будинок Зеленських, з’явилася у серпні 2021 року. 
 
У квітні 2024 року ТОВ «Тургенєв Білд», яке є забудовником цієї ділянки, замовило дослідження, згідно з яким садиба нібито не може вважатися пам’яткою через те, що будувалась на замовлення професора російської філології Василя Малініна.

Крім того, “ВК” писав, що будівництво ЖК «Тургеневъ» у центрі столиці суперечить закону про деколонізацію – Інститут нацпам’яті.   За висновками експертів, назва комплексу на честь російського письменника та поета Івана Тургенєва і справді суперечить закону про деколонізацію. 

Нагадаємо, у травні Київрада підтримала петицію про збереження садиби. Мер столиці Віталій Кличко підтримав занесення будинку до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини, проте наголосив, що це питання потрібно розглянути детальніше.

 

Великий Київ у Google News

підписатися