Будь-яка “мирна угода” не завадить Гаазькому трибуналу для Путіна – Ємець

Автор: Ольга Даниленко
15:39 10.04

Злочини проти людяності або воєнні злочини не мають строку давності. Будь-який “мирний договір” між Україною та країною агресором РФ не вплине на судовий розгляд та вирок Міжнародного кримінального суду або Гаазького трибуналу щодо президента Путіна та його поплічників.  

Будь-яка “мирна угода” не завадить Гаазькому трибуналу для Путіна – Ємець

Про це розповів правозахисник, депутат Київради від ЄС Леонід Ємець. 

Він додав, Міжнародному кримінальному суду можуть завадити тільки політичні домовленості.  

Злочини проти людяності або воєнні злочини не мають строку давності. Навіть, якщо уявимо, що країна-агресор примусила країну на яку напала, підписати «мирну угоду» – це не вплине на хід Міжнародного кримінального суду, та на його рішення. Якщо ми, звичайно, відкидаємо якісь політичні мотиви,наголосив він.   

Ємець зазначив, що відповідні українські та міжнародні структури вже працюють над доказовою базою для невідворотного покарання російської верхівки – президента Путіна, голови МЗС Лаврова, голови Міноборони Шойгу та ще багатьох поплічників кровавого режиму.  

Після того, як будуть винесені вироки ці особи отримають відповідні строки. Наприклад, декілька довічних ув‘язнень. Далі кожна країна на території якої вони опиняться і яка підкоряється юрисдикції Міжнародного кримінального суду, а це кожна цивілізована країна планети зобов‘язана затримати таку особу й ув‘язнити її у себе або передати до конкретної міжнародної в‘язниці. І відповідні міжнародні структури вже працюють над цим, – пояснив депутат.  

Читайте також: Ґвалтували кілька годин і погрожували показати дитині мозок матері – свідчення 33-річної мешканки Київщини про звірства російських військових 

Нагадаємо, у США засудили звірства російських окупантів в Київській області та наголосили на необхідності притягнути до кримінальної відповідальності усіх винних. Раніше сенат США одноголосно визнав Путіна воєнним злочинцем.   

Як повідомляв ВК, на Київщині вже зафіксували 1 200 воєнних злочинів фашистських військових РФ. За даними генпрокурора України, на 3 квітня з Київщини вже вивезли 410 тіл вбитих мирних мешканців. Розбір завалів та пошуки загиблих продовжуються. Також триває збір доказів про чисельні воєнні злочини окупантів. 

Великий Київ у Google News

підписатися