Голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба розказав, які країни і установи допомагають найбільше у відновленні та відбудові регіону.
За словами Кулеби, політики, які бувають у Бучі, Ірпіні, Гостомелі і бачать жахіття війни на власні очі, змінюють свою думку щодо війни й переповідають світу, що побачили на власні очі.
“Важливо зрозуміти, що ми не розділяємо міста за пріоритетами. Але у поважних гостей є година часу, і ми маємо показати це горе, яке принесли російські окупанти на нашу землю. Я відчуваю, що вони розуміють і які емоції у них це викликає. Це робиться для всієї країни. Зброя, допомога – це все ми отримуємо, бо вони бачать на власні очі, що нам це потрібно”, – зазначив він.
Якщо говорити про країни, то, за словами Олексія Кулеби, на першому місці Велика Британія, яка публічно визначила, що курує відновлення Київської області. Наприклад, це забезпечення початку навчального року і опалювального сезону.
Також це Польща, яка забезпечує модульними містечками. UNICEF зробив багато речей. Вони відкрили пункти роботи психологів. Особливо це потрібно тим, хто пережив окупацію. Вони також допомагають підготуватися до опалювального сезону.
“Італійці з Бергамо допомагають у Бучі. Австрійці також долучилися. Коли люди приїжджають і бачать, як на вулиці були розстріляні 40 осіб, як можна бути осторонь? Усі бачать, що це були наші прекрасні міста і як з них познущалися”, – підсумував голова Київської ОВА.
Олексій Кулеба додав, що Кабмін виділив 400 млн грн на поточне відновлення. Це гроші на прості поточні роботи: вікна, двері, дах, де не було капітального руйнування.
“На сьогодні ми витратили десь близько 200 млн грн. Цього недостатньо, щоб покрити усі потреби. Нам потрібно мінімум втричі більше”, – наголосив він.
Варто зазначити, що на Київщині з початку війни пролунало 353 сирени.