Бригинець: Запит більшості українців – закриття РПЦ. Влада або йде на зустріч, або втрачає рейтинг

Автор: Ольга Даниленко
15:19 13.05

Вперше є очевидний соціальний суспільний запит аби п‘ята колона, Російська православна церква в Україні, була заборонена. Далі – або влада йде на зустріч громадам або починає втрачати рейтинг популярності.

Бригинець: Запит більшості українців – закриття РПЦ. Влада або йде на зустріч, або втрачає рейтинг

На цьому наголосив екснардеп, громадський діяч, а сьогодні боєць Тероборони Олександр Бригинець.

На його думку, влада досі не реагує на запит суспільства щодо заборони УПЦ МП (РПЦ в Україін) та проросійських сил, адже намагаються не дратувати президента РФ Путіна.

Вперше за всю історію незалежної України – тих, хто готовий до закриття п’ятої колони російської православної церкви вже понад половини. Далі: або влада іде на зустріч громадам і робить, що необхідне, або влада починає втрачати свій рейтинг. Як можна сьогодні, коли у нас є стільки фактів, що російська церква працює проти України й стільки доказів того, що представники РПЦ були корегувальниками вогню? І при цьому цю церкву не заборонять, хоча вона має пряме підпорядкування Росії. Мені здається є певний елемент, що вони не хочуть дратувати Путіна. Якщо це так, це страшно, адже якщо так, то так і в інших питаннях”, – пояснив Бригинець у прямому ефірі ТК “Прямий”.

Читайте також: ГУР Міноборони оприлюднило список служителів РПЦ, які співпрацюють з окупантами РФ

Також Бригинець додав, що в Офісі президента досі залишаються активні лобісти інтересів РПЦ.

На Банковій є дуже великий лобіст російської церкви. Я свого часу, навіть петицію створював проти цього Тимошенка, який був очевидним захисником московського патріархату. Не можна з одного боку, декларувати протистояння Росії, а з іншого боку підтримувати російську церкву”, – нагадав екснардеп.

Бригинець висловив сподівання, що спільний народний тиск на владу призведе до заборони РПЦ в Україні.

Нагадаємо, Митрополит Київський, предстоятель УПЦ Епіфаній наголосив, що сьогодні РПЦ – єдина організація в Україні, яка безпосередньо пов‘язана з РФ та надія для Путіна, що він має підтримку українських вірян. Митрополит Київський закликав владу захистити православних вірян від впливу РФ через московський патріархат.

Як повідомляв “ВК”, Синод УПЦ, від якого очікували розрив з Москвою, поскаржився Зеленському на утиски і на Порошенка. А Верховна Рада так і не винесла  на розгляд депутатів законопроєкт про заборону діяльності РПЦ в Україні.

Великий Київ у Google News

підписатися