Боржникам за комуналку рахуватимуть пеню – через війну більше не пробачать

Автор: Оксана Тупальська
16:16 11.07

Попри обмеження та труднощі воєнного часу злісним боржникам за тепло та гарячу воду почали нараховувати пеню. Про це повідомив представник КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін. Каже, бракує коштів на відновлення зруйнованої росіянами інфраструктури та поточні ремонти, відтак до споживачів, які не сплачували за комірне роками, будуть ставитися суворіше.

Боржникам за комуналку рахуватимуть пеню – через війну більше не пробачать

Лопатін повідомив, що назбиралося 6,5 млрд боргу за тепло і гарячу воду, що є рекордними цифрами. Тому “хронічним” боржникам нараховують тепер пеню.

Нарахування такої санкції передбачено профільним законодавством і після зняття мораторію на застосування санкцій комунальні підприємства впроваджують цю практику і відповідно до наявної методології боржникам буде нараховуватися пеня у розмірі одна сота відсотка (0,01%) за кожну добу прострочення спожитих житлово-комунальних послуг, – сказав директор структурного підрозділу «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін.

Штраф з’явиться в платіжках тих боржників, які мали сталу суму несплачених коштів за комірне станом на 1 січня 2024 року, коли урядом було знято мораторій на нарахування пені, якщо ці кошти досі не погасили.

У першу чергу нарахування пені отримають ті 9% наших клієнтів, які протягом опалювального сезону 2023/24 років не здійснили жодних оплат за спожиті послуги, – каже представник КП «Київтеплоенерго» Лопатін.

Заборгували 1 млрд 200 млн грн і перед ПрАТ «АК «Київводоканал». На підприємстві також закликають споживачів укладати договори про реструктуризацію, бо якщо не буде повернення грошей, також нарахують штрафи. 

Кому не будуть нараховувати пеню:

  • якщо перед ним держава заборгувала за пільгу або субсидію;
  • якщо споживач надасть документ, що підтверджує нивиплату йому своєчасно заробітної плати;
  • якщо підпише договір про реструктуризацію боргів.

Раніше “ВК” розповідав, що Аби не переживати, що енергетики відключать світло та тепло в будинку представник Асоціації ОСББ та ЖБК міста Києва Олексій Тихонов встановив вдома інверторну систему та замінив дроти за $4 тис.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин