У Києві заборгували за гарячу воду та опалення рекордні 6,5 мільярдів гривень

Автор: Оксана Тупальська
14:11 11.07

Рекордною та критичною називають суму боргу споживачів у «Київтеплоенерго». Гроші необхідні для відновлення об’єктів пошкоджених внаслідок російських обстрілів та на поточні ремонти, кажуть комунальники. І втрата 6,5 млрд грн – дуже суттєва.

У Києві заборгували за гарячу воду та опалення рекордні 6,5 мільярдів гривень

З 1 млн споживачів «Київтеплоенерго» майже 160 тис. мають заборгованість. І половину з останніх називають системними боржниками, бо не сплачували за послуги роками і в примусовому порядку стягнути з них не вдається.

Сформувалася певна група споживачів, які з певних невідомих нам причин здійснюють накопичення заборгованості, не сплачують за спожиті послуги. Обсяг заборгованості суттєво впливає на можливості підприємства проводити в міжопалювальний сезон заходи підготовки теплового господарства міста до роботи в осінньо-зимовий період, – каже директор структурного підрозділу «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін.

До кінця літа тепловики планували провести гідравлічні мережі та ремонтувати пошкоджені мережі, виконати планові ремонти обладнання генерації.

У структурі послуг за теплову енергію більше 80% тарифу – це вартість природного газу. І накопичення такого великого боргу впливає на рівень розрахунків підприємства з постачальником природного газу, – говорить Лопатін.

Злісним боржникам за комуналку планують наразовувати пеню. 

Раніше “ВК” розповідав, що на сайті «Центру комунального сервісу» вже з’явилися оновлені електронні рахунки для оплати житлово-комунальних послуг за червень. Киян просять не зволікати з оплатою за спожиті послуги. 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин