Боротьба за Пущу-Водицю: місцева громада та тенісна школа домовились про меморандум

11:10 18.02.2021

Продовжуються пристрасті навколо відведення земельної ділянки в столичній Пущі-Водиці.

Боротьба за Пущу-Водицю: місцева громада та тенісна школа домовились про меморандум
оренда квартири Київ

Як попередньо повідомляв «Великий Київ», на сесію Київради було винесено питання відведення для спортивного закладу ТОВ «Міжнародна тенісна академія», де кінцевим бенефіціаром є бізнесмен та меценат Ігор Кононенко, в оренду земельної ділянки площею 0,32 га (вул. Міська, 9, вул. Лісна в Оболонському районі).

Це обурило місцеву громаду, бо з ними проєкт не узгоджували, хоча законом це не передбачено. Та основні болючі для активістів питання – це можливе знищення дерев в рекреаційній місцині та можлива забудова вказаної ділянки.

Керівництво закладу і власник пообіцяли, що жодної забудови на вказаних ділянках не буде, а питання виділення землі пов’язано з потребою впорядкувати паркування біля закладу в форматі «еко-парковки». Та продемонстрували як вже змінилася територія покинутого дитячого табору «Юнга», на місці якого створено тенісну школу та базу для підготовки національних, олімпійських та параолімпійських збірних з різних видів спорту.

 

А також показали, як змінилися і територія занедбаних кортів в столичних Жулянах, де створено сучасну криту тенісну арену МТА.

17 лютого 2021 року була проведена зустріч між активістами, представниками громади Пущі-Водиці та керівництвом тенісної школи.

Директор МТА Вадим Гуменюк провів коротку екскурсію територією спортивного закладу, розповів про історію його побудови, складнощі, які виникали при реалізації проєкту та чому виник брак паркомісць. А також стан продемонстрував стан зелених насаджень, та пояснив про тонкощі регулярного догляду за ними: «Дерева оброблюються від шкідників 2 рази на рік, верхівки оприскуються за допомогою дрона. Роботи виконує спеціалізована фірма. Деякі дерева на території врятувати не вдалося, що посвідчується відповідними актами, тож на їх місці висаджено нові.»

Учасники зустрічі відвідали і земельну ділянку, можлива оренда якої викликала резонанс.

Головні питання, що турбували активістів — чи не буде капітальної забудови вказанї ділянки та чи будуть збережені наявні на ній дерева.

Керівник закладу запевнив, що у разі передачі землі в оренду, зелені насадження будуть збережені, за виключенням деяких аварійних. «Видалення зелених насаджень — це удар по нашому іміджу як спортивно-оздоровчого закладу в Пущі-Водиці», — повідомив Вадим Гуменюк.

Щодо гарантій незабудови вказаної ділянки було обіцяно знайти вихід в правовому полі.

Фактори, які самі по собі унеможливлюють таку забудову – це прокладена під ділянкою лінія державного спецзв’язку до об’єктів Міноборони, що знаходяться поруч, та напірна каналізація вздовж дороги.

Також активісти цікавилися, що ж тенісна школа робить для громади. Але на відповідь директора про створення більш як 200 робочих місць і сплату значних податків, пожалілися, що до Пущі ті податки не повертаються, і роботи районної і столичної влади не видно: столичні комунальники навіть дороги та соціальні об’єкти не прибирають від снігу (при тому що вздовж доріг видніються снігові перемети вище коліна, а місцями і по пояс).

Поскаржилися місцеві і на знищення асфальтового покриття при прокладанні нової каналізації по Пущі-Водиці під дорогою між лісом та МТА.

Редакція «ВК» вже готує відповідні звернення до Департаменту міського благоустрою, Оболонської РДА, КМДА та «Київводоканалу» щодо притягнення до відповідальності винних у бездіяльності – несвоєчасному відновленні дорожнього покриття на вулиці Лісна та неякісному прибиранні території доріг.

Нарікали жителі і на ліквідацію селищної ради Пущі-Водиці та поділилися планами щодо створення органу самоорганізації населення (ОСН) мікрорайону, що надасть більше законних повноваження для захисту і представництва громади Пущі.

Та як стало відомо вже після зустрічі, було попередньо погоджено підписання меморандуму між місцевими жителями і МТА, який закріпить домовленості та зніме болюче питання можливої забудови рекреаційної зони. Наразі ж тримає підготовка тексту цього документу.

Також директор спортзакладу пообіцяв за допомогою техніки МТА розчистити від снігу території місцевої загальноосвітньої школи та дитсадка.

«Великий Київ» продовжить відстежувати стан даної справи та повідомить про нові повороти цієї історії та реакцію комунальних служб на наші звернення.

Великий Київ у Google News

підписатися