Боротьба столичної влади з МАФами: на чиєму боці кияни – опитування

Автор: Галина Ворона
16:30 19.07

Більшість киян підтримують усі ініціативи столичної влади щодо упорядкування роботи МАФів. Найбільш схвально мешканці столиці сприймають заборону на продаж алкоголю у кіосках та тютюнових виробів у МАФах біля шкіл і дошкільних закладів.

Боротьба столичної влади з МАФами: на чиєму боці кияни – опитування

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” протягом 10-14 липня 2021 року серед мешканців Києва і оприлюдненого сьогодні, 19 липня.

Згідно з даними соціологів, заборону продажу тютюнових виробів у МАФах біля шкіл та дошкільних закладів підтримують 80% опитаних, заборону продажу алкоголю у кіосках – 69%. Противників цього – 13% і 19% відповідно.

Так само більшість киян підтримуть інші ініціативи столичної влади щодо МАФів:

  • 74% мешканців Києва – за запровадження єдиного архітектурного стандарту для МАФів, 65% схвалюють продаж права встановлення МАФів підприємцям через конкурс у системі Prozorro. Противників цих ініціатив 13-14%.
  • Понад 50% підтримують заборону на встановлення МАФів вздовж основних транспортних магістралей і заборону розміщення торгових кіосків у радіусі 200 метрів від виходів зі станції метро. Третина – скоріше не підтримують такі ініціативи (32% і 36% відповідно).
  • Понад 90% опитаних погоджуються з тим, що підприємці повинні нести відповідальність за вивезення сміття та прибирання території навколо своїх МАФів, а також з тим, що влада повинна позбавляти дозволів на торгівлю МАФи у разі встановлення фактів антисанітарії.
  • 70% погоджуються з твердженням, що зовнішній вигляд МАФів псує архітектурний вигляд міста, 23% – не погоджуються.
  • 73% респондентів позитивно ставляться до нещодавнього звільнення від торгових кіосків 28 підземних переходів, 14% ставляться нейтрально до цієї ініціативи київської влади, 9% – негативно.

Нагадаємо, це саме опитування показало, що кияни більше задоволені діяльністю мера Кличка, ніж президента Зеленського – цифри.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...