Борги за послуги ЖКГ: скільки киян скористались можливістю реструктуризувати заборгованість

Автор: Галина Ворона
17:17 06.09.2023

Кияни накопичили вже 6 млрд грн боргів за тепло та гарячу воду, при цьому не поспішають вирішувати проблеми з боргами за житлово-комунальні послуги: з початку року укладено лише півтисячі договорів реструктуризації заборгованості.

Борги за послуги ЖКГ: скільки киян скористались можливістю реструктуризувати заборгованість

Про це під час брифінгу повідомила заступниця директора Центру комунального сервісу Юлія Петрик.

За її словами, з початку 2023 року укладено 463 договори реструктуризації (розстрочення) заборгованості.

Більшість із  них — 240 договорів, за постачання теплової енергії та гарячого водопостачання, 153 – за послугу з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій; 46 – за вивезення твердих побутових відходів та 24 – договори за централізоване водопостачання холодної води та водовідведення.

Споживачам, які мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг (ЖКП) та з об’єктивних підстав не можуть її оплатити одразу, ЦКС пропонує укласти договір реструктуризації (розстрочення) заборгованості. Договір можна укласти за послуги з утримання будинку, споруд та прибудинкових територій/управління багатоквартирним будинком, вивезення побутових відходів, постачання теплової енергії та гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення“, – зауважила Юлія Петрик.

Для укладення договору потрібно звернутися до будь-якого районного сервісного центру ЦКС (незалежно від місця проживання) за попереднім записом на сайті  або у порядку «живої черги» та подати заяву, оригінали й копії документів (перелік нижче):

  • паспорт чи ID-картка та витяг з Єдиного державного демографічного реєстру;
  • картка платника податків (ІПН), (не надається власником ID-картки у разі наявності ІПН в зазначеному документі);
  • документ, що підтверджує право власності/користування житловим приміщенням/квартирою та витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності;
  • належним чином оформлені договори про надання житлово-комунальних послуг із виконавцями цих послуг (при відсутності договорів укладенню договору реструктуризації передує підписання договорів про надання житлово-комунальних послуг).

Також, у разі відсутності власника житла, це може зробити уповноважений представник власника/користувача житловим приміщенням. Для цього, окрім копій вищезазначених документів, потрібно додати: довіреність уповноваженої особи, її паспорт або ID-картка та витяг з Єдиного державного демографічного реєстру.

Також отримати консультацію у фахівця ЦКС, звірити суму заборгованості, подати заяву та копії документів дистанційно через:

Перед підписанням договору реструктуризації фахівцем ЦКС буде проведено актуалізацію даних власника, звіряння суми заборгованості, платежів, показань квартирних лічильників та, за наявності підстав, зроблено коригування нарахувань, а також узгоджено період реструктуризації заборгованості та розмір щомісячного обов’язкового платежу.

Якщо звернення опрацьовувалось у дистанційному режимі, то після врегулювання усіх питань та отримання повного пакета документів споживача буде запрошено до сервісного центру для підписання договору в зручний час.

Також у сервісних центрах ЦКС можна передати необхідні документи за допомогою застосунку “Дія”.

Читайте також: На тепломережах столиці виявили і усунули понад 2,2 тисячі пошкоджень, які могли б статися взимку

Нагадаємо, кияни продовжують  накопичувати заборгованість за гарячу воду й тепло – сума вже сягнула 6 млрд грн.

Як повідомляв “ВК”, цього року Київ виділив понад 1 млрд грн на ремонти теплоджерел, що були пошкоджені внаслідок ворожих обстрілів.

Великий Київ у Google News

підписатися