Про це розповіли у Першому добровольчому мобільному шпиталі ім. Миколи Пирогова.
На стабілізаційних пунктах зальної анестезії не роблять. Професійні лікарі-добровольці ПДМШ у команді з військовими медиками ЗСУ пунктирують плевральну порожнину трохи вище верхнього краю обраного ребра, щоб не поранити міжреберну артерію, яка проходить по нижньому краю.
Попадання в плевральну порожнину визначається за відчуттям провалу. Підтягують поршень шприца на себе і переконуються в наявністі вмісту в плевральній порожнині. Після цього голку видаляють і на цьому місці роблять розріз шкіри…
«Мені було боляче дивитися на хлопців, як вони терпіли дренування. І я зрозуміла як полегшити їх стан в таких моментах, – каже парамедикиня, доброволиця «Айлін», – Я беру бійця за руку, іншу кладу на обличчя або плече, тримаю міцно, але ніжно і дивлюся йому в очі. Говорю йому «дивись на мене, чуєш, просто тримай мій погляд, я поруч, скоро все скінчиться, тобі не болітиме, ти нормально дихатимеш». І він не стискає руку, просто тримає, просить не прибирати з обличчя іншу. Аж раптом вдихає повноцінно! Шок проходить, в очах блищать сльози болю і на вустах «Дякую!».
До слова, з’явилися оновлені дані щодо втрат Росії у війні з Україною.