Богданові Ступці виповнилося б 80. На будинку, де він жив з’явиться пам’ятна дошка

Автор: Тетяна Сененко
16:12 26.08.2021

27 серпня 2021 року виповнюється 80 років з дня народження актора Богдана Ступки. У межах вшанування пам‘яті видатного митця в Києві пройдуть урочисті заходи.

Богданові Ступці виповнилося б 80. На будинку, де він жив з’явиться пам’ятна дошка
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє Суспільне.Культура.

27 серпня

Відкриття меморіальної дошки-горельєфу

Об 11:00 відбудеться відкриття меморіальної дошки-горельєфу на будинку, де мешкав Богдан Сильвестрович за адресою вул. Заньковецька, 1/3.

Захід відкриється перформансом з капелюхами у супроводі голосів з вистав Богдана Ступки. “Капелюхи – невід’ємна частина образу Богдана Сильвестровича: дорогою до театру, він любив вітатись з людьми, знімаючи на знак пошани капелюха”, – повідомляють організатори.

Показ вистави “Пер Ґюнт”

О 19:00 в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбудеться показ вистави “Пер Ґюнт” Генріка Ібсена у постановці режисера Івана Уривського.

На головну роль Іван Уривський залучив двох акторів — Остапа Ступку та Олександра Форманчука. Якщо Генрік Ібсен передбачає три вікових етапи Пера Ґюнта, то у постановці театру імені Франка зупинилися на “середньому віці” як на епіцентрі, екваторі його життя.

Читайте також: Львів’янин, який став відомим киянином. 79 років тому народився Богдан Ступка 

Роль Озе, матері Пера Ґюнта, будуть виконувати Ольга Сумська та Олена Хохлаткіна. Також до вистави залучені Анжеліка Савченко, Світлана Косолапова, Ірина Дорошенко, Людмила Смородіна.

Театр імені Франка

Олександр Форманчук у ролі Пера Ґюнта

Пер Ґюнт” — п’єса норвезького письменника Генріха Ібсена у п’яти діях. У творі розповідається про звичайного сільського хлопця Пера Ґюнта, який мріє знову стати багатим — його батько пропив усі гроші.

Протягом свого життя він був оголошеним поза законом у Норвегії, попрацював работорговцем у США та бізнесменом у Марокко, поблукав пустелею, став вождем бедуїнів та пророком, опинився в лікарні для психічнохворих в Каїрі і, врешті-решт, повернувся до рідного дому та коханої, але вже сліпої від горя Сольвейг.

Читайте також: У Києві увіковічнять пам’ять актора Богдана Ступки і президента Перу Рамона Кастилії

28 серпня

О 12.00 на книжковому артфестивалі Kyiv BAF відбудеться “Розмова про Батька і Учителя” з Остапом Ступкою. А також презентація книжкової виставки спільно з Публічною бібліотекою імені Лесі Українки: “Богдан Ступка: безсмертний дотик до душі…”

Виставковий Центр АККО Інтернешнл (Київ, просп. Перемоги, 40 Б). Вхід вільний.

29 серпня – 10 вересня

У Національному музеї Тараса Шевченка триватиме виставка KOD STUPKA///КОД СТУПКИ.

Це виставка портретів Богдана Ступки, написаних видатними художниками України: Владиславом Шерешевським, Іваном Марчуком, Ольгою Петровою, Андрієм Александровичем-Дочевським, Михайлом Химичем; фотопроект з життя Актора, презентація книги-альбому “Я – Богдан”, образи Ступки в графіці Сергія Якутовича, експозиція костюмів і колекції театральних і кіноафіш, відеоколаж з вистав та фільмів Богдана Сильвестровича.

До слова, попри відданість роботі Богдан Ступка був взірцевим сім’янином. Усе життя він прожив з однією жінкою – Ларисою Корнієнко, яку боготворив. Неодноразово він наголошував, що, якби не вона, можливо, й не був тим, ким став.

2 липня 2012 року актор помер на 71-му році життя в київській лікарні «Феофанія» після тривалої хвороби.

 

Великий Київ у Google News

підписатися