Бо Мінкульт гальмує: Київрада просить Раду і Кабмін вирішити питання обліку пам’яток культури

Автор: Галина Ворона
13:45 13.05

Київська міська рада просить Верховну Раду і Кабмін вирішити питання про занесення об’єктів культурної спадщини міста Києва до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Бо Мінкульт гальмує: Київрада просить Раду і Кабмін вирішити питання обліку пам’яток культури

Таке звернення підтримали сьогодні, 13 травня, 84 депутати на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання.

У Київській міській раді зазначають, що облік пам’яток – це перший етап на шляху здійснення пам’яткоохоронної політики держави, вихідна ланка, з якої починається весь комплекс охоронних заходів, необхідних для тієї чи іншої пам’ятки. Тому на сучасному етапі питання організації обліку пам’яток є найбільш актуальним.

Також підкреслюється, що Департамент охорони культурної спадщини КМДА щорічно забезпечує підготовку облікової документації та подання пропозицій до Мінкульту для занесення об’єктів культурної спадщини до Держреєстру нерухомих пам’яток України.

У Київраді вважають, що збереження культурної спадщини має бути пріоритетним завданням усіх гілок влади та місцевого самоврядування. 

Читайте також: Мінкульт має скасувати наказ щодо Дачі з мезоніном та врятувати будівлю від забудови

Нагадаємо, раніше у КМДА поскаржились на бездіяльність Мінкульту: із поданих на розгляд 1509 пам’яток та щойно виявлених об’єктів з 2018 року по 1 квартал 2021 року міністерство прийняло накази лише по 23: 21 — занесено до Держреєстру нерухомих пам’яток України, 2 — визнано такими, що не підлягають занесенню.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...