Блокують sim-карту, і набирають кредитів. У Києві працює нова шахрайська схема

Автор: Тетяна Сененко
14:29 10.06.2021

Шахраї перевипустили sim-картку клієнта в сервісному центрі мобільного оператора, зламали його соцмережі та пошту і взяли кредит у так званих “швидких позиках”.  Постраждалий винен тисячі різним кредиторам, до яких ніколи не звертався. Позики взяли без його присутності.

Блокують sim-карту, і набирають кредитів. У Києві працює нова шахрайська схема

Про це розповідає журналіст “Сьогодні” Євген Назаренко.

Шахраї працюють за такою схемою: напередодні телефонують своїй жертві з двох-трьох номерів і, наприклад, кажуть, що помилилися. Згодом ідуть в сервісний центр мобільного оператора, де вимагають замінити sim-карту. Консультант їх питає два-три номери, з якими розмовляли, і це стає підставою для заміни.

“У мене пропав зв’язок на телефоні, мобільний зв’язок. Я, звичайно, спочатку подумав, що щось не так з sim-картою, перезавантажив телефон, вийняв-вставив карту, вона не запрацювала”, – ділиться Артем, який вляпався в таку історію.

Заблокував свою картку за півтори години, але викрадачам вистачило цього часу, щоб набрати кредитів. Відтоді Артему щодня по кількадесят разів телефонують колектори з вимогою повернути гроші.

Заяву в поліцію приймати одразу відмовились. Нібито таких справ сотні тисяч і часу на них немає. Тож киянин звернувся до суду, і тільки так справу внесли до єдиного реєстру. Хоча саме дані від поліції можуть захистити від колекторів.

“Якщо б правоохоронні органи віднайшли інформацію, де цей номер телефона останній раз пілінгувався, де безпосередньо знаходився мобільний телефон, де безпосередньо знаходилась людина, хто безпосередньо завантажував документи в базу даних. Ці всі відомості правоохоронні органи можуть декількома слідчими діями отримати”, – зазначає член асоціації правників України Станіслав Борис.

Ці дані – достатнє підґрунтя в суді проти колекторів і вбереже людину від виплати не своїх боргів. В кіберполіції можуть надати таку інформацію, а взагалі такий різновид шахрайства зараз дуже популярний. Тільки нещодавно було викрито два таких угруповання навесні.

Читайте також: Золоті каструлі. Шахраї винесли із помешкання пенсіонерки усі гроші 

“Вони шляхом перевипуску sim-карт ошукали громадян та заволоділи десь 600 тисячами гривень. Так само у березні. Кіберполіція викрила злочинне угруповання, яке ошукало громадян на 10 мільйонів гривень”, – коментує старша співробітниця відділу кіберполіції МВС Анна Селезньова.

Читайте також: Шахраї онлайн полюють на довірливих власників карток: як не втрапити у халепу

Вберегтися від такого різновиду шахрайства можна. Головне – потрібно заблокувати дистанційну заміну sim-карти та прив’язати її до паспорта і зробити додаткове підтвердження на всі інтернет-операції.

Нагадаємо, раніше невстановлені особи підробили свідоцтво про право власності на майно та незаконно заволоділи ним.

І це при тому, що дане приміщення, площею майже 90 кв. м та вартістю понад 3 млн грн,  було передано в орендне користування Дарницькому районному управлінню ГУ МВС України в місті Києві під розміщення кімнати дільничних інспекторів.

Великий Київ у Google News

підписатися