Біля заводу Ріхерта на Подолі хочуть побудувати новий мікрорайон – фото проекту

Автор: Марія Супрун
17:07 25.02

Біля заводу Ріхерта на столичному Подолі планують побудувати новий мікрорайон під назвою Greenpoint. Будівництво має розпочатися влітку або восени 2021 року.

Біля заводу Ріхерта на Подолі хочуть побудувати новий мікрорайон – фото проекту

Мікрорайон буде розташований на перетині вулиць Нижньоюрківської, Кирилівської та Мильного провулку, пише The Village.

Проєкт перетворення колишньої промислової зони на квартал із сучасною архітектурою розробили швейцарські архітектори Holzer Kobler Architekturen. Над ним також працює канадський інвестор Роберт Гіббінс. 

Територія Greenpoint буде становити 107 497 квадратних метрів, її поділять на дві зони.

Перша зона – громадська, відкрита для відвідування. Там розмістять торгові приміщення (зокрема, фермерський і ремісничий ринки, ресторани), офісні зони, громадський парк і культурний центр.

Друга зона – житлова, з видом на природу і невелике озеро.

На ділянці, де планують збудувати Greenpoint, розташовується пам’ятка архітектури – завод Ріхерта, який перебуває у занедбаному стані. За задумом архітекторів, старі будівлі інтегрують у новий квартал і реновують зі збереженням вигляду. Також обіцяють зберегти найстарішу димову трубу в Києві. Колишній завод стане частиною публічної зони, там будуть офіси та культурний центр.

За планом, будівництво має розпочатися влітку або восени 2021 року. Поки невідомо, хто буде забудовником. Розглядають різні варіанти, у тому числі – конкурс. Інвестори кажуть, що вже отримали частину дозволів на будівництво, над рештою – працюють.

Команда інвестора також проробляє моделі доступного придбання житла для молодих містян, які планують купити квартиру в найближчі 5-10 років.

Нагадаємо, на Подолі руйнується Пивоварний завод Ріхтера, що є пам’яткою архітектури і однією з найстаріших промислових садиб району. Натомість власник – комерційна структура – нічого не робить для збереження споруди. Тому його хочуть змусити у судовому порядку укласти охоронний договір для збереження пам’ятки архітектури.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...