Біля будівлі “Квіти України” демонтують паркан – що сталось

Автор: Галина Ворона
17:21 28.07.2021

Власник будівлі “Квіти України” не прибрав будівельний паркан на вимогу міської влади, тому за демонтаж огорожі взялися комунальники.

Біля будівлі “Квіти України” демонтують паркан – що сталось
Світлодіодне освітлення

Як повідомив на своїй Facebook-сторінці директор Департаменту міського благоустрою КМДА Тимур Ткаченко, демонтаж будівлі щойно розпочався.

За його словами, демонтаж проводиться у зв’язку з тим, що було анульовану контрольну картку на тимчасове порушення благоустрою, тож наразі будь-які роботи по встановленню парканів на тротуарі біля будівлі є незаконними.

Але, сама будівля, яка є зараз частково зруйнована, має бути точно огороджена в межах фундаменту. Будемо на цьому акцентувати увагу власникові”, – зауважив Тимур Ткаченко.

Читайте також: Щоб не було інших “Квітів України”: 70 об’єктам модернізму варто надати статусу пам’яток місцевого значення

Вночі 11 липня біля будинку з’явилась важка техніка для зносу, а наступного дня почався демонтаж. Щоб зупинити руйнування, кияни прорвались за будівельний паркан та заблокували роботу техніки. Згодом стало відомо, що  у проекті підготовчих робіт, наданому забудовником, демонтаж фасаду будівлі відсутній.  

Згодом Шевченківський районний суд Києва заборонив демонтаж будівлі “Квіти України”, тому що забудовник порушив немайнові авторські права архітектора Миколи Левчука, який спроєктував споруду, а міська влада анулювала контрольну картку на проведення будівельних робіт та зобов’язала прибрати будівельний паркан. Власника попередили: якщо він сам не прибере огорожу протягом трьох днів, її демонтують комунальники.

Великий Київ у Google News

підписатися