Більшість київських укриттів розраховані лише на кілька годин

Автор: Володимир Хлєбников
17:51 26.01.2022

Більшості бомбосховищ в Києві не пристосовані для тривалого перебування, там можна перечекати лише “критичний момент” – дві-три години.

Більшість київських укриттів розраховані лише на кілька годин

Про це сказав голова Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук.

За його інформацією, у Києві є близько п’яти тисяч бомбосховищ. Решта – об’єкти подвійного призначення (“укриття”), в які входять підвали багатоповерхівок, підземні переходи і паркінги, а також 47 підземних станцій метро.

При цьому більшість із підземних укриттів не підготовлені: відсутні запаси продуктів, питна вода та обладнання для тривалого перебування людей. У них можна перечекати тільки “критичний момент” – кілька годин.

За словами Ткачука, повністю підготовлених сховищ, де громадяни зможуть перебувати 2-3 доби, у Києві всього 500 штук.

Читайте також: The Times присвятив статтю 52-річній киянці, яка озброїлася карабіном і готова стріляти в окупанта

Крім того, приблизно 19% об’єктів у місті не готові взагалі. Міська влада не зможе дозволити людям евакуюватися туди в разі небезпеки. Ткачук пояснив, що ці бомбосховища перебувають у приватній власності, а власники не дають провести там інвентаризацію.

Подібна проблема виникає і з окремими ОСББ в столиці. Керівники цих організацій не дають перевіряючим доступу до підвальних приміщень“, – сказав Ткачук в коментарі “РБК-Україна”.

Нагадаємо, раніше мер Києва Віталій Кличко заявив, що столична влада має “чіткий план” на випадок російського вторгнення. Згідно з цим планом, основним бомбосховищем у столиці визначено Київський метрополітен.

Читайте також: 20 хвилин, щоб сховатися. Які сховища та укриття готові приймати киян у разі повітряної атаки

Великий Київ у Google News

підписатися