The Times присвятив статтю 52-річній киянці, яка озброїлася карабіном і готова стріляти в окупанта

Автор: Володимир Хлєбников
16:29 26.01

Британська газета The Times опублікувала статтю про киянку Мар’яну Жагло, яка готова дати відсіч російській агресії. 52-річна мати трьох дітей придбала мисливський карабін Zbroyar Z-15 та пройшла курси снайперів.

The Times присвятив статтю 52-річній киянці, яка озброїлася карабіном і готова стріляти в окупанта

Публікація викликала широкий резонанс в соцмережах й навіть змусила реагувати російський МЗС.

За словами Мар’яни Жагло, нині вона зробила все, що в її силах, для захисту країни. Зокрема, жінка вже вступила до лав територіальної оборони, йдеться у статті британського видання.

Як мати я не хочу, щоб мої діти успадкували проблеми України або щоб ці загрози перейшли до них. Краще мені зайнятися цим зараз. Якщо дійде до того, то боротимемося за Київ; ми боротимемося, щоб захистити наше місто. Якщо буде необхідність почати стрілянину, то я почну стріляти”, – розповіла киянка.

Вона наголосила, що ніколи не цікавилася ні полюванням, ні зброєю, а гвинтівку вирішила купити після того, як нависла загроза вторгнення російських військ.

В соцмережі публікація викликала резонанс, поділивши коментаторів на два табори: одні вважають, що жінці “краще було б зробити ремонт на кухні“, інші пишаються нею та підтримують її вчинок. Дехто взагалі вважає історію про киянку з гвинтівкою вигадкою або “елементом інформаційної війни”.

У всякому разі, попри різні оцінки, можна констатувати, що публікація вивела дискусію про можливе російське вторгнення на інший рівень, на більш життєвий та побутовий. Відреагувала на неї й “штатна пропагандистка” МЗС РФ Марія Захарова.

Мар’яна Жагло виявилася простою українською жінкою з Сил тер. оборони України (це ребрендинг “тербатів”). А спорядження, яке вона роздобула, британським. Ще одна фейкова історія про бойовиків, у тому числі західна пропаганда створює антиросійських «борців за свободу», – написала вона у себе в Telegram.

Читайте також: 20 хвилин, щоб сховатися. Які сховища та укриття готові приймати киян у разі повітряної атаки

Слід також зазначити, що киянка Мар’яна Жагло не вперше стає героїнею журналістських матеріалів й сюжетів. Ще у квітні 2021 року про неї згадувала “Українська правда” в матеріалі саме про територіальну оборону Києва.

Також жінка фігурує в публікаціях The Week та Independent основний наголос у цих та інших публікаціях – в разі вторгнення росіян опір їм чинитимуть як армія, так і рядові громадяни, зокрема жінки.

Нагадаємо, раніше мер Києва Віталій Кличко заявив, що столична влада має “чіткий план” на випадок російського вторгнення. Згідно з цим планом, основним бомбосховищем у столиці визначено Київський метрополітен.

Великий Київ у Google News

підписатися