Білорусь закриває кордон з Україною – ЗМІ

Автор: Галина Ворона
19:58 02.07.2021

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко оголосив про закриття кордону з Україною.

Білорусь закриває кордон з Україною – ЗМІ

Про це повідомляє білоруське державне агентство “БелТА”.

Величезна кількість зброї надходить з України в Білорусь. Тому я доручив прикордонним військам повністю перекрити кордон з Україною”, – цитує видання заяву Лукашенка, яку він зробив під час урочистих зборів до Дня незалежності Білорусі. 

Також він розповів про створені “сплячі” терористичні осередки, так звані загони самооборони.

Мета цих осередків — насильницька зміна влади в день ікс. Вони самі поки не знають, що це за день ікс: до нього треба підвести наш народ”, – передає його слова агентство.

Лукашенко також стверджує, що в ніч на 1 липня нібито була здійснена спроба вбити місцевого пропагандиста Григорія Азарьонка.

Це сталося минулої ночі: 1 липня. Мета, цитую, — знерухомити, захопити, кинути в багажник. Вивезти в ліс, відрізати язик”, – сказав він.

До слова, завтра, 3 липня, Білорусь святкує День Незалежності.

Читайте також: Концерт та читання. В Києві пройде День білоруського мистецтва

Нагадаємо, стосунки між Україною і Білоруссю погіршилися після безпрецедентного затримання опозиційного журналіста і засновника телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича, яке провернув режим Лукашенка.  Літак компанії Ryanair з 123 пасажирами на борту, яким він летів, примусово посадили у мінському аеропорту. 

Міжнародна спільнота такі дії засудила і назвала піратством. Низка країн, у тому числі Україна, припинили авіасполучення з Білоруссю.

В українському МЗС ситуацію поки що не прокоментували.

Згодом Україна відмовилась від білоруської електроенергії закрила свій повітряний простір для білоруських літаків. У відповідь Білорусь припинила постачання бензину А-95 в Україну за запровадила ліцензування на товари з України.

Великий Київ у Google News

підписатися